#uczymysiestrzelac - ogólnopolska akcja Fabryki Broni w Radomiu

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS

Produkują broń i uczą jak z niej strzelać. Ogólnopolska akcja fabryki „Łucznik” z Radomia

2022-05-16 21:59

W skali całego kraju zauważalny jest wzrost zainteresowania tematyką związaną ze strzelectwem oraz zdobywaniem umiejętności posługiwania się bronią palną. W związku z tym Fabryka Broni „Łucznik” z Radomia rozpoczęła ogólnopolską akcję #UczymySieStrzelac, mającą kształtować bezpieczne i świadome postawy, którymi powinni kierować się wszyscy zainteresowani rozpoczęciem swojej przygody ze strzelectwem.

Poszerzając swoje zaangażowanie w propagowanie bezpiecznej nauki strzelectwa Fabryka Broni „Łucznik” – Radom rozpoczęła inicjatywę edukacyjną pod hasłem #UczymySieStrzelac. Fabryka Broni chce przybliżyć wszystkim najważniejsze informacje jak bezpiecznie, efektywnie i świadomie rozpocząć naukę strzelania.

Od lat angażujemy się w wydarzenia i zawody strzeleckie oraz współpracujmy z ośrodkami, które uczą, jak bezpiecznie posługiwać się bronią strzelecką. Nasze zaangażowanie w promocję odpowiedzialnej i bezpiecznej nauki strzelania przenosimy teraz na nowy poziom rozpoczynając naszą inicjatywę #UczymySieStrzelac. – mówi Seweryn Figurski, członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom.

Celem akcji #UczymySieStrzelac jest kształtowanie kultury broni palnej – dostarczenie niezbędnej wiedzy, a przez to podniesienie świadomości i umiejętności użytkowników oraz instruktorów. W tym celu we współpracy z najbardziej doświadczonymi instruktorami strzelectwa odbyły się konsultacje i warsztaty, które pozwoliły stworzyć drogowskaz dla wszystkich zainteresowanych nauką strzelectwa.

Zobacz zdjęcia ze spotkania dziennikarzy "Super Expressu" z instruktorami współpracującymi z Fabryką Broni z Radomia:

#uczymysiestrzelac czyli nowy program Fabryki Broni w Radomiu

W ramach akcji wszyscy zainteresowani otrzymają informacje na podstawie, których będą mogli podejmować roztropne i przemyślane decyzje, tak aby cały proces nauki obsługi broni palnej był realizowany właściwie – świadomie, efektywnie i bezpiecznie. Każda osoba, niezależnie od tego czy już „strzela” czy dopiero planuje udział w kursach strzeleckich otrzyma wiedzę na podstawie, której będzie mogła nie tylko zweryfikować podstawowe elementy związane z bezpieczeństwem prowadzonych szkoleń, ale również zdobędzie wiedzę o tym czego oczekiwać i czego wymagać od ośrodków strzeleckich oraz instruktorów strzelectwa.

Wszelkie informacje o inicjatywie Fabryki Broni można znaleźć na stronie www.uczymysiestrzelac.pl i na mediach społecznościowych Fabryki Broni „Łucznik” – Radom. Tam mają się pojawiać nowe informacje i materiały.

Sonda
Czy kiedykolwiek ktoś mierzył do Ciebie z broni?