Protest na Krakowskim Przedmieściu

i

Autor: Marta Woźniak Protest na Krakowskim Przedmieściu

Protesty przed kościołami w Warszawie. Dramatyczna sytuacja na Krakowskim Przedmieściu

2020-10-25 19:10

Trwa protest pod kościołem Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Już tylko nieliczne grupki protestujących próbują krzykiem zakłócić modlitwę kilku świeckich katolików.

Przed kościołem św. Krzyża odbył się w niedzielę protest związany z czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów o dopuszczalności aborcji. Doszło do przepychanek i incydentów. Interweniowała policja. Oddzieliła protestujących od kościoła radiowozami.

Grupa świeckich osób modli się na schodach prowadzących do kościoła. Na chodniku znajduje się kilkadziesiąt młodych osób skandujących: „wypier…, „piekło kobiet”, „prawa kobiet”. Mają plakaty z napisami: „Katolicy katują kobiety”, „Wara od kobiecych wyborów”. Mają tęczowe i czarne flagi.

Pijany potrącił i uciekł. Zmiótł z drogi kierowcę, który zmieniał koło w Fiacie

Wcześniej doszło do przepychanek oraz prób wtargnięcia manifestantów do kościoła. Wejścia do świątyni pilnowali młodzi mężczyźni. Na kurtkach mieli naszywki z napisem „Straż Marszu Niepodległości”.

Mimo ochrony wejścia do kościoła kilku uczestnikom protestu udało się wtargnąć do kościoła, w którym odbywała się msza i chrzest kilkorga dzieci. Zostali oni jednak wyprowadzeni. Według relacji osób pilnujących porządku miały one zakłócać przebieg nabożeństwa.

Warszawa: Wojna kobiet przenosi się do kościołów! Protestujący dewastują świątynie

Zamieszki pod kościołem na Krakowskim w Warszawie

Trzaskowski mówi o rodzinnej tragedii: - Te blizny zostają do końca życia

Rozrzucane są także ulotki m.in. z symbolem Strajku Kobiet i hasłem: "W imię matki, córki i umiłowanej siostry: wara od kobiet!" oraz w formie banknotów "200 eurokaczek".

Na miejscu jest też grupa kontrmanifestantów odmawiająca różaniec. Jeden z manifestujących wyrwał osobom modlącym się megafon, został zatrzymany przez policjantów. Modląca się grupa jest zagłuszana przez okrzyki protestujących.

Warszawa: Czterech rannych policjantów i 278 osób zatrzymanych! Mundurowi podsumowują kolejne protesty [GALERIA, WIDEO]

Z kolei jedna z protestujących kobiet na schodach przy figurze Chrystusa starała się wywiesić flagę, policjanci starali się to uniemożliwić, kobieta wówczas zaatakowała torebką policjanta. "Faszyści, policja - jedna koalicja" - rozlegały się skandowania.

Według relacji przekazanej przez gazetę wyborczą jedna z protestujących, która próbowała przedrzeć się do kościoła została zepchnięta ze schodów, w wyniku czego doznała obrażeń. Pogotowie ratunkowe zabrało ją do szpitala. 

Warszawa: W poniedziałek zablokujemy miasto! - mówią organizatorki demonstracji [GALERIA, WIDEO]

Na miejscu jest łącznie kilkudziesięciu policjantów, którzy chronią wejście do kościoła; stoi 10 radiowozów, z jednego z nich emitowany jest komunikat o stanie epidemii, zakazie zgromadzeń i nakazie noszenia maseczek.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany