Pruła mercedesem na złamanie karku po oblodzonej drodze. Pomiar prędkości poraża

i

Autor: policja Pruła mercedesem na złamanie karku po oblodzonej drodze. Pomiar prędkości poraża

Pomyliła jezdnię z torem

Pruła mercedesem na złamanie karku po oblodzonej drodze. Pomiar prędkości poraża

2023-11-30 21:32

Szok, kierująca mercedesem urządziła sobie z oblodzonej drogi tor wyścigowy! Policjanci z Mławy pokazali wynik pomiaru prędkości kobiety, która kompletnie zlekceważyła zasady bezpieczeństwa. Była dosłownie o krok od tragedii. - Zamiast dociskania gazu, warto jest uruchomić myślenie – mówią policjanci. Dla kierującej szybkim autem nie mieli litości i surowo ją ukarali.

Mława. Pomyliła oblodzoną jezdnię z torem wyścigowym. Policja nie miała litości

Na polskich drogach nie brakuje przykładów na bezsensowną brawurę i lekkomyślność. Nawet zaostrzenie kar nie wszystkim wbiło do głowy zasady bezpieczeństwa. Policjanci z Mławy prowadzili pomiary prędkości w Wieczfni Kościelnej. Nagle zauważyli pędzącego na złamanie karku mercedesa. - Policjanci ruchu drogowego, zatrzymali kierującej uprawnienia do kierowania. Została także ukarana mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi. Na załączonym zdjęciu widać także panujące na drodze warunki. Nie trzeba wyjaśniać, jak przy takiej prędkości i śliskiej nawierzchni wydłuża się drogę hamowania, nie dając szansy na bezpieczny manewr – napisała w komunikacie prasowym asp. Szt. Ania Pawłowska.

Do jeszcze bardziej niebezpiecznej sytuacji doszło kilka dni wcześniej na ekspresowce. Drogą S8 jechało osobowe auto. Nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że 83-latek pomylił zjazdy i pruł dwupasmówką pod prąd! Policjanci, którzy usłyszeli o całej sytuacji, ruszyli w trasę. Zablokowali drogę i zatrzymali skołowanego emeryta. Więcej przeczytasz TUTAJ

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy w skróconej wersji. Czy zdałbyś test za pierwszym razem?

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja