Przed hiszpańską policją uciekł do Polski. Ukrywał się w mieszkaniu na Woli

i

Autor: KGP Przed hiszpańską policją uciekł do Polski. Ukrywał się w mieszkaniu na Woli

Gangus z Hiszpanii zatrzymany

Przed hiszpańską policją uciekł do Polski. Ukrywał się w mieszkaniu na Woli

2023-01-24 11:06

W jednym z bloków na Woli policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania, wystawionym przez hiszpański wymiar sprawiedliwości. To podejrzany o udział w zorganizowanej grupie zajmującej się przestępczością samochodową 49-letni Lioma A. Zatrzymany mężczyzna czeka w warszawskim areszcie na ekstradycję.

Gangus z Hiszpanii schwytany w Warszawie

Sprawą poszukiwanego 49-letniego Lioma A. zajęli się policjanci Komendy Głównej Policji. Jak opisali w oficjalnym komunikacie, informację o mężczyźnie, który może przebywać na terenie Polski, otrzymali od hiszpańskiej policji (Comisaría General de Policía Judicial). Sygnał trafił do Punktu Kontaktowego ENFAST w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP.

Hiszpańska policja przekazała, że poszukiwany 49-latek podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przestępczością samochodową na terenie różnych państw Unii Europejskiej. Ponieważ Lioma A. zaczął ukrywać się przed organami ścigania, hiszpański wymiar sprawiedliwości wydał wobec niego Europejski Nakaz Aresztowania.

Policjanci z KGP ustalili, że poszukiwany mężczyzna prawdopodobnie przebywa w Warszawie, a dokładniej w jednym z bloków na warszawskiej Woli! To tam został zatrzymany. W akcji wzięli udział kryminalni z KGP i antyterroryści z BOA.

Lioma A. umieszczony w warszawskim areszcie

"Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i przekonany, że zdoła skutecznie ukryć się przed hiszpańskimi organami ścigania na drugim końcu Europy" – przekazała KGP.

Po zatrzymaniu poszukiwany Lioma A. został osadzony w warszawskim areszcie, gdzie oczekuje na ekstradycję do Hiszpanii.

Czym jest ENFAST?

ENFAST (ang. European Network of Fugitive Active Search Teams) to europejska sieć współpracy policyjnej, która specjalizuje się w poszukiwaniach najgroźniejszych przestępców.

Przed hiszpańską policją uciekł do Polski. Ukrywał się w mieszkaniu na Woli

i

Autor: KGP Przed hiszpańską policją uciekł do Polski. Ukrywał się w mieszkaniu na Woli
Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki