Przestaliśmy ufać Trzaskowskiemu? Jest nowy sondaż poparcia dla polityków

2020-10-01 16:14 Mateusz Nadworski
A tu atak! - Mogę zrobić sobie z panem zdjęcie? - to Rafał Trzaskowski słyszy bardzo często
Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/ SUPER EXPRESS

W środę Centrum Badania Opinii Społecznej opublikował najnowszy sondaż dotyczący stosunku społeczeństwa do polityków. Badanie przeprowadzono w dniach od 7 do 17 września na 1149 osobach.

Badanie o nazwie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL.

Każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera, wywiad telefoniczny lub wypełnienie ankiety internetowej. We wszystkich trzech przypadkach ankieta miała taki sam zestaw pytań i strukturę.

Warszawa: Wszedł zamówić pizzę na Żoliborzu, a zwinął co innego... Na szczęście udało się go złapać

1149 osób z całej Polski otrzymało następujące pytanie: Ludzie aktywni publicznie – swoim zachowaniem, tym, co mówią, do czego dążą – budzą mniejsze lub większe zaufanie. Przedstawiamy teraz Panu(i) listę osób aktywnych w życiu politycznym naszego kraju. O każdej z nich proszę powiedzieć w jakim stopniu budzi Pana(i) zaufanie.

Respondenci mieli zastosować skalę, na której -5 oznacza, że dana osoba budzi głęboką nieufność, 0 – że jest obojętna, a +5 oznacza, że mamy do tej osoby pełne zaufanie.

Mazowieckie: Tragiczny wypadek w Mszczonowie. Zginęła jedna osoba, ucierpiały także DZIECI!

Bestia grasowała w Zalewie Zegrzyńskim! Szokujące odkrycie wędkarza [WIDEO]

Wyniki przedstawiono w postaci wykresu, z którego jasno wynika, że bardzo duże zaufanie (56%) budzi prezydent Andrzej Duda i tym samym jest jako pierwszy na liście. Nieufność do tego polityka zadeklarowało jednak 36 % respondentów. Tuż za nim jest Szymon Hołownia, któremu ufa 52 % ankietowanych. Tu problem z zaufaniem miało jedynie 19% respondentów. Następny jest Mateusz Morawiecki, który budzi zaufanie u 51% ankietowanych, zaś nie ufa mu 37%. Jako czwarty na liście znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu ufa 41% respondentów. Nie jest przekonanym do niego 22% pytanych.

Mazowsze: HURA! Spełniły się sny mieszkańców podwarszawskich miejscowości! Autobusy miejskie dojadą do…

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski znalazł się na liście jako piąty. Duże zaufanie do tego polityka zadeklarowało 40% ankietowanych. Zaś nieufność wykazało aż 39%. Dla 15% respondentów Rafał Trzaskowski jest obojętny a 4% odmówiła odpowiedzi. Zaledwie 2% pytanych w ogóle nie wiedziała kim jest Rafał Trzaskowski.

Warszawa. Awaria mostu pontonowego. Ścieki wciąż zalewają Wisłę?

Super Raport 01.10 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier, Jan Kanthak - Solidarna Polska oraz dr Paweł Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.