Zadźgał kolegę na szkolnej przerwie. W szkołach w Wawrze będzie monitoring [AUDIO]

2019-09-11 11:55 PSZ
Monitoring, przyjazne strefy i warsztaty dla rodziców i uczniów. Wawerskie szkoły będą bezpieczniejsze.
Autor: elizabethaferry/pixabay.com Monitoring, przyjazne strefy i warsztaty dla rodziców i uczniów. Wawerskie szkoły będą bezpieczniejsze.

Mają być bardziej przyjazne, pobudzać kreatywność i dawać większe poczucie bezpieczeństwa. W szkołach w Wawrze pojawią się specjalne, wyciszające strefy, a dodatkowo placówki zostaną uzupełnione o monitoring.

To w ramach pilotażowego programu "widzę, reaguję, działam”. Wszystko po dramatycznych wydarzeniach, kiedy w jednej ze szkół na terenie dzielnicy życie stracił 15 - letni uczeń. O tym jak będą wyglądać te strefy zadecydują dyrektorzy wraz z uczniami i rodzicami. W każdej szkole może być inaczej.

Może to być aranżacja korytarza, na którym pojawią się pufy, sofy. Może to być inaczej zaaranżowana przestrzeń ścian, sufitów. W innej szkole będzie to czytelnia lub strefa wyciszenia - mówi Norbert Szczepański, Burmistrz Dzielnicy Wawer

Strefy relaksu w szkołach mogą być różne - mówi Norbert Szczepański, burmistrz Dzielnicy Wawer:

W każdej szkole został sprawdzony też monitoring i teraz obejmować ma całą przestrzeń.

Nie chcemy tworzyć więzienia, jakiejś super zamkniętej przestrzeni. Dajemy to poczucie, że rzeczywiście monitorujemy co się dzieje. To jest szkoła, miejsce gdzie dziecko ma się dobrze czuć - dodaje burmistrz dzielnicy.

W każdej z wawerskich szkół sprawdzono też monitoring, który teraz zostanie uzupełniony:

Oprócz tego w programie planowane są także warsztaty i dyskusje z uczniami, rodzicami i pedagogami dotyczącymi bezpieczeństwa psychicznego.