Pułtusk. Pogrzeb Magdy i jej córeczki Gabrysi. "Opowiem Ci bajkę" [ZAPIS RELACJI]

2021-10-09 11:50

W sobotę, 9 października w kościele parafialnym w Przewodowie pod Pułtuskiem odbywa się pogrzeb 39-letniej Magdaleny K. oraz jej 6-letniej córeczki Gabrysi. Kobieta najprawdopodobniej dokonała rozszerzonego samobójstwa - razem z najmłodszą córeczką wskoczyła do Narwi. Ich ciała wyłowiono kilkanaście godzin później. Po kilku dniach od tej potwornej tragedii, przyszedł czas na pogrzeb. Słowa księdza chwytają za serce.

„Potworna tragedia!”, „Rodzinny dramat”. „Nie potrafię zrozumieć kobiety, która zabiera rodzeństwu siostrzyczkę” - takie komentarze pojawiają się w internecie po informacjach o rozszerzonym samobójstwie w Pułtusku. Piszemy o tym od kilku dni. Magdalena K. - dobra matka, serdeczna sąsiadka i pomocna, znana w okolicy pracownica banku, w nocy z piątku na sobotę zabrała najmłodszą córkę w ostatnią podróż. Nie dała szansy rodzinie, ojcu i siostrom, by się z nią pożegnali. Wyjechała wieczorem, o godz. 4 rano zaprowadziła sześcioletnią Gabrysię na most Świętojański w Pułtusku i razem z córką rzuciła się w nurt Narwi. Ich ciała parę godzin później wyłowili wędkarze. Materiały zgromadzone przez śledczych wskazują na rozszerzone samobójstwo. Sekcja zwłok wykazała utonięcie i brak obrażeń na ciałach.

Po kilku dniach od koszmaru, w Przewodowie pod Pułtuskiem odbywa się pogrzeb Magdy i jej córeczki Gabrysi. Poniżej przeczytaj naszą relację z uroczystości.

Pogrzeb Magdaleny K. i jej córeczki Gabrysi pod Pułtuskiem. Relacja z uroczystości

11:50 Na grobie pojawiło się morze kwiatów

Mogiły zostały ozdobione wieńcami. Pojawiły się też dziecięce maskotki

11:40 Pogrzeb zakończył się 

Trumny są zasypywane. Ludzie powoli zaczynają się rozchodzić

11:22 Ciała Magdy i Gabrysi złożone w grobie

Grabarze opuszczają trumny. Na cmentarzu rozległ się szloch rodziny i znajomych

11:18 Uroczystości na cmentarzu pod Pułtuskiem

Ksiądz pokropił trumny wodą święconą. - Złożymy teraz ciała Magdy i Gabrysi w grobie - powiedział kapłan.

11:14 Kondukt żałobny przechodzi na cmentarz

Za trumnami podąża pogrążona w smutku rodzina.

11:06 Odprowadzenie na cmentarz

Spód Kościoła wyrusza właśnie kondukt pogrzebowy. Żałobnicy niosą wieńce i zdjęcia zmarłych

11:02 Msza powoli dobiega końca

Za chwilę z kościoła wyniesione zostaną trumny z ciałami Magdaleny K. i jej córeczki Gabrysi. Zostaną one pochowane na parafialnym cmentarzu.

10:58 Wzruszające pożegnania

- Jeszcze w piątek byliśmy razem w pracy. Zawsze obowiązkowa, sumienna. Pracowałaś z nami od 2005 roku. Wyrazy współczucia dla rodziny - powiedział szef Magdaleny.

10:40 Słowa księdza dają do myślenia

- Powstrzymamy się od pochopnych osądów. Dlaczego doszło do tak strasznej tragedii? Nie wiem. W takich sytuacjach nie ma prostych odpowiedzi - powiedział kapłan.

10:27 Na pogrzebie są tłumy

"Gabrysiu, pozwól, że opowiem ci bajkę" - ksiądz zwrócił się do zmarłej Gabrysi. Po twarzach żałobników polały się łzy. 

10:11 Wzruszające słowa księdza

"Dzisiejszy pogrzeb jest dla mnie najtrudniejszym w życiu. W takich chwilach bardzo się potrzebujemy dlatego cieszę się, że tak licznie przybyliście" - mówi ksiądz, który prowadzi nabożeństwo żałobne pod Pułtuskiem.

10:02 Białe trumny dosłownie toną w kwiatach

Kościół jest przepełniony, ludzie stoją na zewnątrz. Wśród przybyłych są funkcjonariusze policji w galowych mundurach. Białe trumny tragicznie zmarłej Magdy i Gabrysi dosłownie toną w kwiatach.

9:50 W kościele przybywa żałobników

Wierni tłumnie przybyli do kościoła. Składają wieńce, odmawiają różaniec. Na twarzach widać wyraźne poruszenie.

9:40 Pogrzeb pod Pułtuskiem

Pogrzeb odbywa się w rodzinnej parafii zmarłych - w Przewodowie w powiecie pułtuskim. O godzinie 9 pojawiły się trumny z ciałami Magdaleny K. (39 l.) i jej córeczki Gabrysi.  

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany