QUIZ. Powstanie warszawskie bez tajemnic. Czy jesteś patriotą? Udowodnij!

2021-07-15 9:15
QUIZ. Powstanie warszawskie bez tajemnic. Czy jesteś patriotą? Udowodnij!
Autor: Patrickgom0/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons QUIZ. Powstanie warszawskie bez tajemnic. Czy jesteś patriotą? Udowodnij!

Powstanie warszawskie to wyjątkowo tragiczny i bolesny moment w naszej historii. Mimo że wchodziło w skład szerszych działań zbrojnych, tj. akcji "Burza", za przygotowaniem której stała również Armia Krajowa, zakończyło się klęską i rzezią ok. 200 tys. Polaków, z czego większość stanowili cywile. Historycy do dziś spierają się, czy powstanie warszawskie w ogóle miało sens i czy od początku nie było skazane na porażkę, ale niezależnie od tego potomni powinni znać historię tego pamiętnego zrywu narodowowyzwoleńczego. Tę wiedzę sprawdzicie w naszym quizie.

QUIZ. Powstanie warszawskie bez tajemnic. Czy jesteś patriotą? Udowodnij!

Powstanie warszawskie to jeden z nielicznych momentów w naszej historii, który tak podzielił historyków. Do dziś trwają spory, czy do tego zrywu narodowowyzwoleńczego w ogóle powinno dojść. To dlatego, że uczestnikom powstania warszawskiego nie udało się wyzwolić Warszawy spod okupacji niemieckiej, a naziści zgotowali naszym rodakom niezwykle krwawy odwet, w czasie którego zginęło ok. 200 tys. Polaków - w przeważającej większości byli to cywile.

Powstanie warszawskie nie ma dla was tajemnic? Wiedzę dotyczącą najważniejszych wydarzeń tego niezwykle tragicznego momentu w naszej historii sprawdzicie w naszym quizie. Jeśli patriotyzm to dla was coś więcej niż puste hasło, to doskonała okazja, by to udowodnić. Powstanie warszawskie i jego uczestnicy zasługują, by o nich pamiętać i przekazywać tę pamięć kolejnym pokoleniom.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE