WWW wazne.jpg

i

Autor: Autor: SE WWW wazne.jpg

Alarm!

Radioaktywna substancja w szkole w Mławie! Pilna akcja wszystkich służb, na miejscu jednostki chemiczne

2023-02-16 7:20

Szok! Radioaktywna substancja w szkolnym magazynie! W środę (15 lutego) około południa do Zespołu Szkół nr 1 w Mławie pilnie przyjechały straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe i ratowników chemicznych. Jeden z pracowników znalazł w magazynie śmiertelnie niebezpieczną promieniotwórczą substancję. Policja wyjaśnia, jak do tego doszło.

Alarm w Mławie. Promieniotwórcza substancja w szkole

Takiego odkrycia w mławskiej szkole nikt się nie spodziewał. Informacje potwierdziła w rozmowie z Polską Agencją Prasową Katarzyna Urbanowska z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. - Urządzenia pomiarowe wskazały substancję promieniotwórczą Cs 137 – powiedziała PAP Urbanowska. Jak wyjaśniła, pomiar wykonany z odległości 5 cm wskazał promieniowanie 0,08 mikrosiwerta na godzinę. O sprawie natychmiast zostały powiadomione Państwowa Agencja Atomistyki oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Pojemnik z niebezpieczną substancją odkrył pracownik szkoły, który sprzątał tamtejszy magazyn. Na szczęście trwają ferie zimowe i niewiele osób miało kontakt z pojemnikiem. Promieniowanie było jednak zbyt niskie, żeby wyrządzić komuś krzywdę. - Działania policji polegały na wdrożeniu procedur zabezpieczenia osób, które mogły mieć kontakt z pojemnikiem. Ustalono pięć takich osób. Zostały one odizolowane i przebadane, jeżeli chodzi o szkodliwe oddziaływanie promieniotwórcze na człowieka" – powiedział PAP mł. asp. Marcin Sawicki z zespołu prasowego Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji. Teraz policja prowadzi śledztwo, kto jest winny całego zamieszania. 

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest niebezpieczna?

Czy Polska naprawdę potrzebuje elektrowni jądrowych?

Posłuchaj rozmowy z ekspertem i poznaj fakty!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany