Radni skontrolują działania byłego burmistrza Włoch Artura W.

2019-11-08 8:41 IKR
Burmistrz zatrzymany za 200 tys. złotych łapówki
Autor: Marcin Wziontek Burmistrz zatrzymany za 200 tys. złotych łapówki

Komisja rewizyjna skontroluje procedury i systemy antykorupcyjne obowiązujące w urzędzie miasta i dzielnic oraz działania byłego już burmistrza Włoch Artura W.

Radni zajmą się przede wszystkim decyzjami o warunkach zabudowy. Bo to z tym związana jest łapówka, jaką Artur W. miał otrzymać od przedstawiciela deweloperów Sabriego B. To on wrzucił burmistrzowi do służbowego auta pakunek z 200 tys. zł. Na wniosek radnego PiS Dariusza Lasockiego komisja rewizyjna ma przeanalizować działalność Artura W. jako członka zarządu poszczególnych dzielnic, w zakresie, w jakim uczestniczył on w procesie wydawania warunków zabudowy, a także inne jego działania we Włochach oraz na Woli i na Bielanach, gdzie wcześniej był wiceburmistrzem.

Burmistrz dzielnicy Włochy zatrzymany przez CBA
Autor: Paweł Dabrowski/SUPER EXPRESS Burmistrz dzielnicy Włochy zatrzymany przez CBA

To niejedyne konsekwencje korupcyjnego skandalu z udziałem samorządowca Koalicji Obywatelskiej. Został on wyrzucony z partii a radni Włoch odwołali go z funkcji burmistrza.

Nowym burmistrzem Włoch został Jarosław Karcz (55 l.) z PO, pracujący w stołecznym samorządzie na różnych funkcjach od 25 lat. Ostatnio był wiceburmistrzem Pragi-Południe. Karcz uzyskał 14 głosów. Na jego konkurenta zagłosowało 6 radnych.

-  Teraz chodzi o to, by odbudować wizerunek dzielnicy i przywrócić samorządowi wiarygodność – mówił nowy burmistrz.
A o skandalu korupcyjnym z udziałem Artura W. powiedział: - To nigdy nie powinno się wydarzyć. Ale to nie jest kwestia barw politycznych a charakteru człowieka, uczciwości i dojrzałości.

Wymienili burmistrza we Włochach
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express Wymienili burmistrza we Włochach