Rafał Romanowski za Łukasza Szumowskiego. Nowy poseł to miłośnik koni!

i

Autor: rafalromanowski.pl Rafał Romanowski zastąpi Łukasza Szumowskiego w roli posła, po tym jak były minister zdrowia zrezygnował z mandatu

Rafał Romanowski za Łukasza Szumowskiego. Nowy poseł to miłośnik koni!

2022-01-31 13:07

Rafał Romanowski zastąpi Łukasza Szumowskiego w roli posła. Były minister zdrowia zrezygnował z mandatu parlamentarzysty, by objąć stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Kardiologii. Jego następca to obecny radny sejmiku województwa mazowieckiego i podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nowy poseł jest także miłośnikiem koni.

Rafał Romanowski za Łukasza Szumowskiego. Nowy poseł to miłośnik koni!

Rafał Romanowski będzie nowym posłem z okręgu płocko-ciechanowskiego. Zastąpi na tym stanowisku Łukasza Szumowskiego - były minister zdrowia zrezygnował z mandatu i postanowił objąć funkcję dyrektora Narodowego Instytutu Kardiologii. Romanowski urodził się 15 lutego 1978 r w Ciechanowie. 44-latek jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku na kierunku: dziennikarstwo i public relations, Akademii Humanistycznej w Pułtusku z tytułem magistra na kierunku: marketing i reklama, a także Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie z tytułem Executive Master of Business Administration (EMBA). W 2018 r. został wybrany do rady sejmiku wojewódzkiego, w której jest członkiem klubu PiS. Od lutego 2020 r. do listopada 2021 r. był pełnomocnikiem ministra aktywów państwowych ds. rolno-spożywczych, po czym został mianowany podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju wsi.

Jeśli Romanowski zostanie posłem, będzie musiał zrezygnować z tego stanowiska, choć jak informuje Onet.pl, może też zostać awansowany na sekretarza stanu, co umożliwi mu łączenie obu funkcji. Nowy parlamentarzysta jest także miłośnikiem koni.

- W latach 2009-2015 zajmował stanowisko pełnomocnika prezesa zarządu – prokurenta w Stadninie Koni „Nowe Jankowice” Sp. z o.o. Od 2010 do 2015 r. był wiceprezesem Zarządu Grupy Hodowców Koni „Koń zimnokrwisty” Sp. z o.o. (...) Od 2010 do 2018 r. był wiceprezesem zarządu Związku Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych, a od 2018 r. jest członkiem jego zarządu - informuje gov.pl.

Sonda
Czy twoim zdaniem PiS ma szansę wygrać kolejne wybory?
Express Biedrzyckiej - Hanna Gill-Piątek: Postawa prezydenta Dudy jest bardzo dobra
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany