Rafał Trzaskowski ma armię urzędników

i

Autor: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER Rafał Trzaskowski ma armię urzędników

Rafał Trzaskowski ma się czego bać? Jest nowy sondaż kandydatów na prezydenta Warszawy

2022-05-04 12:39

W środowy poranek, 4 maja, pojawił się najnowszy sondaż przed wyborami prezydenta Warszawy. Obecny prezydent miasta, Rafał Trzaskowski, jest bezkonkurencyjny, zmiótł wszystkich swoich kontrkandydatów. Do drugiej tury mogłoby dojść tylko, jeśli w nadchodzących wyborach wystartowałby Szymon Hołownia.

Pracownia IBS przeprowadziła sondaż przed wyborami na prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski nie ma sobie równych, bowiem zgarnia blisko dwie trzecie głosów. To, że obecny prezydent Warszawy wygrywa w sondażu przeprowadzonym dla „Gazety Wyborczej” oraz portalu „LokalnaPolityka” nie jest niespodzianką. Rafał Trzaskowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków w kraju i jednym z najczęściej pojawiających się najwyżej w sondażach zaufania. Także w sondażu IBS blisko 55 proc. osób ocenia pracę prezydenta Warszawy dobrze lub bardzo dobrze, a tylko niespełna 25 proc. źle lub bardzo źle.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trzaskowski dokonał niemożliwego. Ogromny sukces. Kraj o Warszawie. Felieton

Z kim, w pierwszej turze, spotka się Rafał Trzaskowski?

Sondaż prezydencki przeprowadzono na próbie 800 mieszkańców Warszawy. Na pierwszym miejscu plasuje się Rafał Trzaskowski, który dostaje prawie 55 proc. poparcia – jeżeli odliczymy osoby niezdecydowane to jego wynik sięga nawet 65 proc. Na bardzo dalekim, drugim miejscu, jest Jakub Banaszek, obecny prezydent Chełma, który najprawdopodobniej będzie brał udział w wyborach na prezydenta Warszawy pod ramionami Prawa i Sprawiedliwości. W porównaniu do wyniku obecnego prezydenta, Banaszek otrzymuje tylko 10 procent głosów!

Pozostali kandydaci zostali daleko w tyle. Na kolejnym miejscu pojawił się aktywista Jan Śpiewak – nieco ponad 8 proc., Michał Kobosko, kandydat partii Polska 2050 Szymona Hołowni – niespełna 6 proc., Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji – 5 proc., Anna Maria Żukowska – niespełna 3 proc.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: "Cudowna wiadomość prosto z Kijowa!". Rafał Trzaskowski przekazał dobre wieści

Warto przypomnieć, że w poprzednich wyborach w 2018 roku Rafał Trzaskowski w pierwszej turze zdobył ponad 56 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasował się wtedy Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości, którzy otrzymał ponad 28 proc. głosów. Biorąc pod uwagę dzisiejszy sondaż, różnica pomiędzy pierwszym a drugim miejscem jest znacznie większa niż ta podczas ostatnich wyborów prezydenckich w Warszawie. Czy w związku z tym, Rafał Trzaskowski ma się czego bać? 

Piotr Zgorzelski: Trzaskowski zrobił dla Ukrainy więcej niż cały rząd PiS
Sonda
Czy Rafał Trzaskowski wygra w wyborach prezydenckich w Warszawie w pierwszej turze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE