Rafał Trzaskowski w smutku. We wzruszających słowach żegna legendarnego Papcia Chmiela

2021-01-22 9:45 ac PAP
Rafał Trzaskowski w smutku. We wzruszających słowach żegna legendarnego Papcia Chmiela
Autor: 1944pl Papcio Chmiel nie żyje

Rafał Trzaskowski znów pogrążył się w smutku. Tym razem z powodu śmierci legendarnego Papcia Chmiela. - Walczył w Powstaniu Warszawskim, a potem dawał radość kolejnym pokoleniom dzieci. Będzie nam go bardzo brakowało - napisał w piątek po informacji o śmierci Henryka Jerzego Chmielewskiego, słynnego Papcia Chmiela prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W wieku 97 lat w nocy z czwartku na piątek zmarł rysownik Henryk Jerzy Chmielewski, słynny Papcio Chmiel, autor serii komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka, Powstaniec Warszawski. Informację o śmierci twórcy zamieściło na Twitterze Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Walczył w Powstaniu Warszawskim, a potem dawał radość kolejnym pokoleniom dzieci zaczytujących się w przygodach Tytusa de Zoo. Henryk Jerzy Chmielewski, którego większość z nas znała jako Papcia Chmiela, zmarł w wieku 97 lat. Będzie nam Go bardzo brakowało" - napisał na swoim profilu na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Henryk Jerzy Chmielewski zapisał się na kartach historii nie tylko jako grafik. Niewielu wie, że brał udział w Powstaniu Warszawskim. Był żołnierzem w stopniu starszego strzelca 7 Pułku Piechoty AK "Garłuch", dostał się do niemieckiej niewoli. W 2019 roku otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Czytaj więcej o śmierci "Papcia Chmiela" TUTAJ

Nie żyje Henryk Jerzy Chmielewski. Słynny Papcio Chmiel, autor "Tytusa, Romka i A'Tomka" miał 97 lat