Rafał Trzaskowski zabrał głos po wypadku w Chorwacji

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS, AP Photo Rafał Trzaskowski zabrał głos po wypadku w Chorwacji

TRZASKOWSKI PO TRAGEDII W CHORWACJI

Rafał Trzaskowski zabrał głos po wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. "Jesteśmy myślami z Wami"

2022-08-06 13:21

Po tragicznych wydarzeniach na drodze w Chorwacji spływają kondolencje od najważniejszych osób w państwie. Wyrazy współczucia składają też politycy z całego świata. Ta straszna katastrofa polskiego autokaru, w której zginęło 12 pielgrzymów z Mazowsza, wstrząsnęła także prezydentem Warszawy, który zabrał głos po wypadku w Chorwacji.

Trzaskowski: Jesteśmy myślami z Wami

- Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Składam moje kondolencje rodzinom ofiar i ich bliskim. Jesteśmy myślami z Wami - napisał poruszony makabrycznym wypadkiem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W sobotę, 6 sierpnia, doszło do wypadku polskiego autokaru na autostradzie A4 pod Zagrzebiem. Autobus jechał w kierunku stolicy Chorwacji. Jak nieoficjalnie podają chorwackie media, kierowca autokaru najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i wtedy pojazd wpadł do przydrożnego rowu. Jak poinformował rzecznik MSZ Łukasz Jasina, uczestnicy pielgrzymki pochodzili z okolic Konina, Sokołowa i podradomskiej Jedlni. - To była pielgrzymka organizowana przez Biuro Bractwa św. Józefa - dodaje rzecznik MSZ.

Ministerstwo Infrastruktury o autokarze

Po zderzeniu z betonowym przepustem przód autokaru został doszczętnie zmiażdżony. Obraz po wypadku był przerażający. Teraz głos w sprawie pojazdu, którym podróżowało 43 pielgrzymów z Mazowsza, zabrało Ministerstwo Infrastruktury. - Pojazd był zarejestrowany w Polsce i posiadał wszystkie wymagane prawem przeglądy. Badanie techniczne pojazdu zostało wykonane w czerwcu tego roku i było ważne do 13 grudnia 2022 roku. Będziemy analizować rejestratory z autobusu - podało Ministerstwo Infrastruktury.

Specjalna infolinia dla rodzin ofiar

Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin ofiar wypadku autokaru w Chorwacji mogą uzyskać informacje.

Tragiczny wypadek przy Dworcu Wileńskim. 19-latek wjechał w mężczyznę na przystanku
Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek w autobusie?
Nasi Partnerzy polecają