Szykuje się kolejna rewolucja na ulicach Warszawy. Miasto pokazało kolejne plany, mieszkańcy nie kryją szoku [ZDJĘCIA]

2021-06-23 16:33
Szykuje się kolejna rewolucja na ulicach Warszawy. Miasto pokazało kolejne plany, mieszkańcy nie kryją szoku
Autor: ZDM Szykuje się kolejna rewolucja na ulicach Warszawy. Miasto pokazało kolejne plany, mieszkańcy nie kryją szoku

Bielany, Mokotów i Praga-Południe – w tych dzielnicach stołeczni urzędnicy planują dokonać kolejnych zmian na drogach. Wytypowali aż jedenaście lokalizacji, w których zamierzają diametralnie zmienić oblicze jezdni. Wezmą się za przejścia dla pieszych, infrastrukturę rowerową i zieleń. Czy to kolejna zapowiedź wielkiego zwężania ulic w stolicy?

Pierwsze zmiany, które planują drogowcy mają dotknąć ulice Bielan. Tam poszerzone zostaną azyle na pięciu przejściach dla pieszych. Chodzi o zebry w rejonie ul. Nerudy i ul. Brązowniczej oraz na wysokości numeru Conrada 14, a także przejścia przez ul. Przy Agorze w rejonach posesji nr 11 i 15. Wykonawca, którego Zarząd Dróg Miejskich wybierze do tego zadania zamieni również asfaltowe i brukowe powierzchnie wyłączone z ruchu na zazielenione roślinami.

W drugiej kolejności drogowcy mają w planach wzbogacenie o zieleń ok. 150-metrowego odcinka ciągu ulic Zamoyskiego i Targowej po północnej stronie, przed skrętem w ul. Skaryszewską. Istniejący tam chodnik częściowo ma być rozpłytowany. W miejscu płyt pojawią się setki fantazyjnych roślin. M.in. kocimiętka, dzielżan Double Trouble czy śnieguliczek Chenaulta. Całość ma dopełnić posadzenie 9 grabów pospolitych.

Zobacz także: Z nóg rowerzystki spadły czarne baleriny. Koszmar na drodze. "Kierowcy to święte krowy"

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć.

Drogowcy w swoich planach mają jeszcze zmiany na Pradze-Południe. Chcą wyznaczyć jednokierunkowe pasy rowerowe na obu jezdniach ulic Abrahama na całej jej długości, czyli od ul. Fieldorfa do ul. Bora-Komorowskiego. Organizacja ruchu ma być analogiczna jak wdrożona wiosną tego roku na sąsiednich ulicach Meissnera i Umińskiego, będących elementem tzw. "obwodnicy" Gocławia. Zostanie tam również wyeliminowana możliwość nielegalnego parkowania przed przejściami. Drogowcy planują wyznaczyć też równoległe miejsca postojowe na jezdni.

Sprawdź: Jacek brutalnie zabił się z miłości na oczach matki. Umierał leżąc z nią w łóżku

Szykuje się kolejna rewolucja na ulicach Warszawy. Miasto pokazało kolejne plany

To nie koniec zmian na Pradze. ZDM chce również wprowadzić kontraruch rowerowy na ulicach Mycielskiego, Paca i Prochowej. Kontraruch to dopuszczenie ruchu rowerów w obu kierunkach na ulicach jednokierunkowych dla pozostałych pojazdów.

Ostatnia, piąta inwestycja stołecznych urzędników planowana jest na Mokotowie. Tam drogowcy chcą zbudować dwukierunkową drogę rowerową o długości ok. jednego kilometra, po północnej stronie ul. Idzikowskiego na odcinku od ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Piaseczyńską.

Zwężą Aleje Jerozolimskie i zlikwidują rondo de Gaulle'a
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE