Nawałnica przeszła nad Warszawą! Katastrofalne skutki wielkiej ulewy [ZDJĘCIA]

2021-06-22 21:44
Nawałnica przeszła przez Mazowsze
Autor: Ireneusz Mróz Nawałnica przeszła przez Mazowsze

Zalany tunel pod torami, zawalony dach budynku, podtopienia i inne skutki nawałnicy, która przeszła popołudniu nad Warszawą. Z tym zmagają się mazowieccy strażacy. Najgorzej jest w powiatach wołomińskim i legionowskim. Do służb spłynęło bardzo dużo zgłoszeń. W centrum stolicy burza spowodowała najmniej szkód.

Strażacy z Wołomina jeszcze przed nadejściem nawałnicy zamknęli tunel kolejowy przy ul Geodetów. Mimo taśmy ostrzegawczej kierowcy i tak próbowali przejechać. Dla jednego auta skończyło się to tragicznie. Zostało całkowicie zalane. Poziom osiągnął tam więcej niż dwa metry. Na szczęście kierowca wyszedł z tego cało. Strażacy zaczęli wypompowywać już wodę.

Tamtejsi strażacy zmagają się z około 80 zgłoszeniami od mieszkańców. Dotyczą podtopień, połamanych drzew i innych skutków nawałnicy. Najwięcej wyjazdów mają do Marek i Kobyłki.

Tragiczny bilans burzy odnotowują również strażacy z Legionowa. W miejscowości Beniaminów zawalił się dach budynku gospodarczego. Służby pracują na miejscu. Poza tym mają kilkadziesiąt zgłoszeń z Serocka, Beniaminowa i Wólki Radzymińskiej.

Nawałnica nie powiedziała ostatniego słowa. Synoptycy ostrzegają, że burze i ulewne deszcze mogą jeszcze nawiedzić Mazowsze. Taka sytuacja może się utrzymywać nawet całą noc. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące burz z gradem.

Poznań ZALANY! Ogromna nawałnica przeszła przez miasto!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE