Odkopali tory na placu. Historyczne odkrycie podczas remontu Placu Trzech Krzyży

i

Autor: @ZDM.Warszawa / Facebook Odkopali tory na placu. Historyczne odkrycie podczas remontu Placu Trzech Krzyży

Prace zostały wstrzymane

Robotnicy odkopali tory i bruk na placu Trzech Krzyży. Historyczne odkrycie podczas modernizacji

2022-09-12 17:57

Bruk i tory tramwajowe na placu Trzech Krzyży! Takiego ciekawego znaleziska dokonali robotnicy podczas remontu i przebudowy przy wylocie al. Ujazdowskich. Mazowiecki konserwator zabytków zmuszony był wstrzymać prace. W najbliższych dniach zapadnie decyzja co dalej ze świetnie zachowanymi szynami i kamieniami.

Prace wstrzymane. Na miejscu konserwator zabytków

Remonty i przebudowy ulic oraz placów w Śródmieściu Warszawy zawsze obarczone są możliwością natrafienia na ciekawe znalezisko. Na placu Trzech Krzyży – przy wylocie al. Ujazdowskich robotnicy odsłonili bruk i tory tramwajowe. - Prace natychmiast wstrzymaliśmy i powiadomiliśmy mazowieckiego konserwatora zabytków – przekazał Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich. Drogowcy dokładnie obejrzeli znalezisko. W najbliższych dniach wspólnie z konserwatorem mają podjąć decyzję, jak odpowiednio zabezpieczyć miejsce w którym odsłonięta została dawna infrastruktura drogowa. W pozostałej części placu prace toczą się, choć z uwagi na chęć ochrony ewentualnej infrastruktury pod asfaltem część z nich jest wykonywana bez ciężkiego sprzętu.

Co dalej z nietypowym znaleziskiem?

- Bruk jest świetnie zachowany. Zrobimy wszystko wspólnie z władzami Warszawy i Zarządem Dróg Miejskich, aby cieszył oczy warszawiaków – powiedział profesor Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Modernizacja placu Trzech Krzyży

Przebudowa placu Trzech Krzyży rozpoczęła się w ostatni weekend sierpnia od frezowania nawierzchni jezdni na rondzie de Gaulle’a i wlocie ul. Nowy Świat. Obecnie prace prowadzone są po wschodniej stronie placu, która została zamknięta. Wygrodzony został także teren wokół kościoła św. Aleksandra oraz parking po północnej stronie (trójkątny skwer). Ruch w obu kierunkach odbywa się zachodnią częścią placu.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany