Rosjanie zagłodzili psa na śmierć! Przerażające znalezisko pod Warszawą

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express, archiwum prywatne

SZOKUJĄCE!

Rosjanie zagłodzili psa na śmierć! Przerażające znalezisko pod Warszawą

2022-11-08 19:48

W połowie kwietnia Lasy Państwowe, od których Rosja dzierżawiła od lat 80. grunty nad Zalewem Zegrzyńskim, wypowiedziały umowę. We wtorek (8 listopada) na terenie ośrodka dokonano przerażającego odkrycia. W jednym ze szczelnie zamkniętych domków letniskowych znaleziono kości zwierzęcia. – W budynku znaleziono kości psa. Sprawdzamy, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa – przekazał „Super Expressowi” Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

Ośrodek nad Zegrzem odebrany Rosjanom

W środę, 2 listopada, funkcjonariusze straży leśnej Lasów Państwowych przejęli i zabezpieczyli ośrodek nad Zegrzem dzierżawiony przez Ambasadę Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Widok, jaki zastali wewnątrz budynku, był szokujący.

Ośrodek jest całkowicie zdewastowany. Rosjanie zniszczyli wszystko, powyrywane są nawet kable ze ścian – przekazał Michał Gzowski rzecznik Lasów Państwowych.

Podczas konferencji prasowej wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka poinformował, że przeprowadzana jest inwentaryzacja i ocena techniczna odebranego miejsca. – Mam nadzieję, że po jej zakończeniu zaproponowane zostanie nowe zagospodarowanie terenu – stwierdził.

Przerażające znalezisko w ośrodku pod Warszawą. Leśnicy odnaleźli kości psa

Podczas inwentaryzacji majątku w jednym z domków letniskowych odkryto kości zagłodzonego psa! – Nie jest to dzikie zwierzę. Zachowały się jego wąsy i uszy. Według wstępnych oględzin możemy stwierdzić, że pies był zamknięty w pomieszczeniu przez kilka miesięcy. Domek letniskowy, w którym odnaleziono jego kości, był szczelnie zamknięty. Reszta budynków miała pootwierane drzwi, powybijane okna, ten - nie – przekazuje Michał Gzowski, rzecznik Lasów Państwowych.

Będziemy sprawdzać, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. Jednak najprawdopodobniej, nieświadomie lub z premedytacją, ktoś zamkną tego psa w środku. Rosjanie mieli na pewno ich kilka. Przy budynku, gdzie mieszkali, stoją dwie budy – dodaje rzecznik prasowy.

Sonda
Obawiasz się ataku Rosjan na Polskę?
Listen to "Zima pokona Rosjan?! Po prostu ZAMARZNĄ - Płk Lewandowski. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.