Będą utrudnienia

Rozkopią wielkie rondo w Warszawie. Rusza remont „Radosława”

2023-07-03 5:23

Zaczyna się remont ronda „Radosława”. Skrzyżowanie na styku trzech dzielnic: Śródmieścia, Woli i Żoliborza przejdzie gruntowną przebudowę. To jedno z głównych warszawskich skrzyżowań musi zostać odnowione, bo stan nawierzchni bardzo szybko się pogarsza. Kierowcy muszą uzbroić sięw cierpliwość i przygotować na utrudnienia.

Warszawa. Remont ronda „Radosława”. Pracownicy odnowią skrzyżowanie

Prace ruszają już w poniedziałek (3 lipca). Drogowcy zapowiadają, że remont będzie odbywał się etapami, żeby nie zablokować całkiem tego ważnego skrzyżowania. - Lata intensywnej eksploatacji sprawiły, że stan infrastruktury drogowej zaczął się pogarszać w szybkim tempie. Dlatego zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu kapitalnego remontu – tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich.

Najpierw drogowcy wymienią krawężniki wokół wyspy ronda. Od poniedziałku zamknięty będzie więc pas najbliżej środka. Do tego drogowcy zamykają lewy pas alei Jana Pawła II i w ulicach Okopowej oraz Słonimskiego. Ten etap ma potrwać około półtora tygodnia.

Drugi etap, to wymiana nawierzchni. Nowy asfalt pojawi się na rondzie i odcinku alei Jana Pawła II od Stawki do ronda. Przy okazji odnowione zostaną chodniki i ścieżki rowerowe. Betonową kostkę zastąpią duże płyty, a ścieżki dla rowerów zostaną wyasfaltowane. Roboty mają zakończyć się jeszcze w te wakacje.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany