Roztrzaskali radiowóz jadąc na sygnale. "Policjant został pouczony"

2021-08-02 19:00
Roztrzaskany radiowóz na Ursynowie. Policjanci uderzyli w osobówkę
Autor: Tadeusz Mróz Roztrzaskany radiowóz na Ursynowie. Policjanci uderzyli w osobówkę

W poniedziałek przed godziną 15 oznakowany policyjny radiowóz pędził ulicami Ursynowa. Miał włączone sygnały gdy z impetem uderzył w osobową toyotę. Do kolizji doszło w alei Komisji Edukacji Narodowej. Policjanci doszczętnie roztrzaskali przód auta.

Do zdarzenia doszło w okolicy stacji metro Ursynów. Oznakowany radiowóz zderzył się z osobową toyotą. - Jak wynika z naszych ustaleń radiowóz w chwili zderzenia miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Był zatem pojazdem uprzywilejowanym – przekazał Rafał Rutkowski z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Na początku uczestnicząca w zdarzeniu policjantka potrzebowała pomocy ratowników z pogotowia. Została jednak opatrzona w karetce i ostatecznie nie wymagała transportu do szpitala. Zderzenie zostało zatem zakwalifikowane jako kolizja. - Kierowcy byli trzeźwi. Policjant, który nie zachował szczególnej ostrożności kierując pojazdem uprzywilejowanym został pouczony – dodał Rafał Rutkowski.

Kolizja powodowała utrudnienia dla kierowców. Zablokowany był jeden pas ulicy Beli Bartóka w kierunku kampusu SGGW.

To nie jedyne zdarzenie z udziałem policji tego dnia. Na rondzie pod trasą S8 policjant jadący na motocyklu stracił równowagę i przewrócił się na asfalt. Został zabrany do szpitala. Przyczyną miała być plama oleju na jezdni.

Biały fortepian stanął na lotnisku Chopina. Podróżni mogą słuchać pięknych koncertów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE