Rusza projektowanie parku na Białołęce. Efekty poznamy w listopadzie

2020-05-11 12:52
Rusza projektowanie parku na Białołęce
Autor: proj. Pracownia RS Architektura Krajobrazu Dorota Rudawa

Urząd dzielnicy podpisał umowę na wykonanie projektu parku. O zagospodarowanie przestrzeni przy ul. Botewa wnioskowali sami mieszkańcy. Centralną częścią parku ma być nowoczesny pawilon.

W kwadracie między ulicami Botewa, Myśliborskiej, Ćmielowskiej i Światowida powstanie zielony park. - To atrakcyjny teren zielony z nieoczywistym ukształtowaniem terenu, w samym sercu Tarchomina– mówi Jan Mackiewicz, Zastępca Burmistrza Dzielnicy. O uporządkowanie i zagospodarowanie terenu prosili sami mieszkańcy. W 2018 roku przeprowadzone zostały konsultacje społeczne, w których udział wzięło 200 osób.

BOMBOWIEC przeleciał nad Warszawą! CO się stało?

- Pomysł na park powstał dzięki kreatywności i zaangażowaniu mieszkańców oraz ciekawej koncepcji pracowni architektonicznej - przyznaje Grzegorz Kuca, burmistrz dzielnicy. Umowa na projekt została już podpisana. Projekt wykona pracownia RS Architektura Krajobrazu Dorota Rudawa za 156 tys zł. Efekty prac biura projektowego mają być znane w listopadzie. Następnie ruszy przetarg na wykonawcę.

Kiedy OTWORZĄ SZKOŁY w Warszawie? Uczniowie czekają na DECYZJĘ rządu

Na terenie parku mają powstać nowe nasadzenia drzew i krzewów. Powstanie również pawilon kulturalno-gastronomiczny z tarasem zewnętrznym. Ozdobą parku ma być oczko wodne z fontanną.

Rusza projektowanie parku na Białołęce
Autor: proj. Pracownia RS Architektura Krajobrazu Dorota Rudawa

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 8 V (goście: Hołownia, Komorowski)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE