To już piąta edycja akcji, która cieszy się w stolicy dużym zainteresowaniem.

i

Autor: Materiały Urzedu Miasta To już piąta edycja akcji, która cieszy się w stolicy dużym zainteresowaniem.

Rusza V edycja budżetu partycypacyjnego

2017-11-03 18:00

Zbliża się kolejna odsłona inicjatywy cieszącej się dużym zainteresowaniem Warszawiaków. Planowany jest szereg nowości, a także zmiany dotyczące dotychczasowej formuły. W ubiegłych edycjach wydano niemal 200 milionów złotych. W tym roku mieszkańcy stolicy będą mieli "do wydania" ponad 64.

Ponad 300 osób opracowuje szczegółowe zasady, które będą obowiązywać w tej edycji. Powołano dzielnicowe zespoły, w których skład wchodzą mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, radni dzielnicy, radni osiedlowi, urzędnicy dzielnicowi oraz przedstawiciele młodzieżowej rady dzielnicy i dzielnicowej rady seniorów. Zespoły zarekomendują obszary, które warto zagospodarować i wskażą jak wydzielać kwoty przeznaczone na realizację pomysłów mieszkańców stolicy. Nowe zasady będą znane do końca listopada.

30 listopada w każdej dzielnicy będą miały miejsce spotkania z pracownikami urzędów, na których zasady zostaną wyjaśnione, a mieszkańcy będą mogli zapoznać się z planami inwestycyjnymi dzielnicy na kolejne lata. Ułatwiony zostanie proces wypełniania formularzy. Zostaną opatrzone dodatkową instrukcją pomagającą w wypełnianiu poszczególnych pól. Nadal trzeba będzie zebrać 30 podpisów by zgłosić projekt, ale co najmniej połowę z nich będą musieli złożyć mieszkańcy danej dzielnicy, lub jej obszaru, na którym przewiduje się realizację. W celu usprawnienia procesu wykonawczego, projektodawca może wyznaczyć osobę, która będzie w kontakcie z pracownikami urzędu by uzgadniać wszelkie kwestie dotyczące realizacji projektu. Możliwe będzie również wprowadzanie poprawek i zmian do złożonego już projektu.

Czytaj też: Budżet partycypacyjny 2018: Nie będzie zieleni na placu Bankowym! Projekt ostatecznie odrzucony [AUDIO]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki