Padł rekord?

Marsz Miliona Serc. Koniec utrudnień. Ile osób przyjechało? [AKTUALIZACJA]

2023-10-01 18:01

Ruszył zapowiadany od dawna marsz opozycji. Przed godz. 12 na rondzie Romana Dmowskiegogo tłumy spotkały się z Donaldem Tuskiem, prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim oraz liderami pozostałych partii opozycyjnych. Centrum stolicy jest całkowicie nieprzejezdne. Ruch samochodowy, autobusowy i tramwajowy został skierowany na objazdy. Ok. godz. 14 pojawiły się dane na temat frekwencji.

Marsz Miliona Serc w Warszawie. Centrum miasta nieprzejezdne

W niedzielę, 1 października, punktulanie o 12 rozpoczął się wielki marsz zwolenników opozycji. Od rana z całej Polski do Warszawy przyjeżdżały autokary wypełnione ludźmi. Służby już od soboty przygotowywały miasto do przejścia manifestacji. Na trasie przemarszu powstały bariery, widać też było liczne policyjne patrole.

Od rana autobusy i tramwaje były kierowane na objazdy. Z ruchu wyłączone zostały Aleje Jerozolimskie i ulica Marszałkowska. O 11:30 zamknięto też dla ruchu al. Niepodległości i Chałubińskiego, na odcinku od al. Armii Ludowej do Koszykowej. Autobusy linii 131, 174, 519, 522, 525 zostały wycofane z zamkniętego odcinka i skierowane do pętli przy GUS i Pomniku Lotnika.

W wielu miejscach stolicy pojawili się informatorzy, którzy pomagają przybyłym do miasta uczestnikow przemarszu. Na stronie wtp.waw.pl prowadzona jest relacja na żywo. Można dowiedzieć się na niej szczegółowych informacji na temat utrudnień na stołęcznych ulicach.

Marsz Miliona Serc w Warszawie. Trasa

Po zakończeniu przemowień polityków, zgromadzeni ruszyli ul. Marszałkowską w stronę Ronda Zgrupowania AK "Radosław". Cała trasa jest wyłączona z ruchu drogowego.

Po godzinie 14 pojawił się oficjalne dane organizatora dotyczące frekwencji. Weług Donalda Tuska, do stolicy przyjechało ponad milion osób. Z kolei Polska Agencja Prasowa podała nieoficjalne dane policyjne. Według PAP o godz. 12 w marszu uczestniczyło 100 tys. osób. Niestety nie udało nam się potiwerdzić tych informacji. - Nie podajemy żadnych liczb - odpowiedział na nasze pytanie o frekwencję Sylwester Marczak, rzecznik prasowy stołecznej policji.

Aktualizacja, godz. 18

O godzinie 18 pojawił się informacje o końcu utrudnień w ruchu ulicznym. Najpierw przywrócono ruch w Al. Jerozolimskich w okolicach Ronda Czterdziestolatka oraz na ul. Marszałkowskiej w kierunku Pl. Bankowego.

Według informacji zamieszczonych Zarządu Transportu Miejskiego tramwaje wróciły też na al. Jana Pawła II i na Rondzie "Radosława".

Sonda
Czy Marsz Miliona Serc pomoże opozycji wygrać wybory 2023?