Sąd skazał Adama za homofobiczny wpis na Facebooku. Nawoływał do zabójstwa pary gejów

2021-08-09 20:11
Sąd skazał Adama za homofobiczny wpis na Facebooku. Nawoływał do zabójstwa pary gejów
Autor: Facebook, Jakub i Dawid Sąd skazał Adama za homofobiczny wpis na Facebooku

Adam F. kilka miesięcy temu napisał bardzo wulgarny, homofobiczny wpis pod jednym ze zdjęć znanej pary gejów - Jakuba i Dawida. Sprawa trafiła na policję, a potem do sądu. Właśnie zapadł historyczny wyrok. Adam F. odpowie za publiczne nawoływanie do zabójstwa. Jaka kara czeka mężczyznę? Czy ta sytuacja wpłynie na zmniejszenie fali hejtu i homofobii w sieci?

"Zboczeńce! J***ć was i spalić parówy!". To tylko część chamskiego i homofobicznego komentarza pod jednym ze zdjęć na Facebooku małżeństwa gejów Jakuba Kwiecińskiego i Dawida Mycka, który 4 sierpnia 2020 roku umieścił Adam F. Mężczyźni zgłosili sprawę na policję. Następnie nawoływaniem do zabójstwa zajął się sąd. Ten nie miał litości dla Adama F. 6 lipca w Grudziądzu zapadł historyczny wyrok.

Jak podaje portal grudziadz365.pl, Sąd Rejonowy w Grudziądzu za publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni zabójstwa, skazał Adama F. na 5 miesięcy ograniczenia wolności. Ma ona polegać na pracach społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Co więcej, sąd w kolejnym punkcie wyroku nakazał skazanemu znalezienie sobie pracy zarobkowej, a także obciążył go kosztami sądowymi. Dodatkowo wyrok ma być podany do publicznej wiadomości.

Znane małżeństwo gejów nie kryje radości z ogłoszonego przez sąd wyroku. "Od dzisiaj żaden homofob nie może czuć się bezkarnie w sieci - zapadł właśnie historyczny wyrok! (…) Ten wyrok nie sprawił, że nagle poczuliśmy się bezpieczniej w naszym kraju, ale pokazał nam wszystkim, że przeciwstawianie się mowie nienawiści ma sens!"- napisali na swoim facebookowym profilu Jakub i Dawid.

Parada Równości w Warszawie. Tęczowy marsz na ulicach stolicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE