Sądzili, że 84-latek potracił rowerzystkę. Znaleziono go martwego w garażu

2021-06-26 18:42
Sądzili, że 84-latek potracił rowerzystkę. Znaleźli go martwego w garażu / zdjęcie poglądowe
Autor: ANDRZEJ LANGE/ SUPER EXPRESS Sądzili, że 84-latek potracił rowerzystkę. Znaleźli go martwego w garażu / zdjęcie poglądowe

Policjanci z Wyszkowa (Mazowieckie) wyjaśniają okoliczności potrącenia 75–letniej rowerzystki w miejscowości Somianka. Wypadek prawdopodobnie spowodował 84-letni kierowca daewoo lanosa, który po zdarzeniu odjechał i został znaleziony martwy w garażu - informuje PAP.

Jak poinformował PAP w piątek, 25.06.2021, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński, do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 10. W tym czasie przez powiat wyszkowski przechodziła ulewa, wiał silny wiatr, a widoczność była znacznie ograniczona. Dyżurny policji został wówczas powiadomiony o prawdopodobnym potrąceniu 75-letniej rowerzystki w miejscowości Somianka. Wskazywały na to m.in. uszkodzenia jednośladu. Na miejscu wypadku nie było jednak ani samochodu, ani kierowcy. 75-latka, która doznała obrażeń ciała, została przewieziona karetką do szpitala. Natomiast policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku. Po drodze znaleźli tablicę rejestracyjną, która doprowadziła ich do 84-letniego kierowcy lanosa.

Zobacz także: Jacek brutalnie zabił się z miłości na oczach matki. Umierał leżąc z nią w łóżku

Policja szukała sprawcy wypadku. W garażu znaleziono nieprzytomnego mężczyznę

Okazało się jednak, że mężczyzna nie żyje. Nieprzytomnego mieszkańca gminy Somianka znalazła w garażu sąsiadka.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kiedy mężczyzna opuścił auto, doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Pomimo podjętych czynności ratowniczym przez członków rodziny, a później ratowników medycznych, życia 84-latka nie udało się uratować - przekazał rzecznik.

Śledczy wykonali szereg czynności procesowych zmierzających do szczegółowego wyjaśnienia okoliczności i przebiegu tego tragicznego zdarzenia.

Przeczytaj także: Maleńka Hania, Zuzia i Dawidek zginęli w męczarniach. Potworny los odebrał im szansę na życie [ZDJĘCIA]

Technik kryminalistyki sporządził m.in szkice zdarzeniowe, przeprowadził oględziny pojazdów, jak i obydwu miejsc. Daewoo lanos miał wyraźne ślady po wypadku. Funkcjonariusze przesłuchali świadków - informuje PAP.

Na polecenie prokuratora ciało 84-latka zostało zabezpieczone w prosektorium w celu wykonania sekcji, która ma wyjaśnić przyczyny jego zgonu. Lekarz stwierdzający zgon wykluczył udział osób trzecich.

Mateusz wrócił w rodzinne strony. Podczas pogrzebu w miejscowości Jabłonna pod Lublinem żegnała go rodzina i przyjaciele
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE