Agenci FBI szukają poćwiartowanego ciała w Narwii. Ściśle tajna operacja

i

Autor: MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS, SHUTTERSTOCK Agenci FBI szukają poćwiartowanego ciała w Narwii. Ściśle tajna operacja

Ściśle tajna akcja agentów FBI w Modlinie! Szukają poćwiartowanego ciała swojego rodaka

2021-11-09 17:15

Federalna policja z USA wysłała do Warszawy swoich wysłanników. Badają sprawę zabójstwa w rodzinie amerykańskiej. Agenci szukali zwłok w Narwi na wysokości Twierdzy Modlin. Przy użyciu sonaru, z pomocą ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeczesywali dno metr po metrze. Poćwiartowane ciało miało być wrzucone do rzeki w walizce.

Ta akcja owiana jest mgłą tajemnicy od kilku tygodni. Pierwszy raz służby z Warszawy w towarzystwie przedstawicieli ambasady USA zjechały się do Modlina w wakacje. Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, byli też agenci FBI. Wspólne badali sprawę makabrycznego zabójstwa obywatela USA. Chodzą plotki, że Amerykanin zabił swoją siostrę. Jej ciało miał poćwiartować i w walizce wrzucić do rzeki. Wtedy śledczy rozjechali się bez ustaleń. W ubiegłym tygodniu powrócili. Jak słyszymy – jeden z wędkarzy miał wyłowić walizkę, ale wystraszony swoim znaleziskiem wrzucił ją z powrotem do rzeki.

Ekipa wodniaków WOPR z sonarami, z agentami FBI na pokładzie, znów wyruszyła na Narew na poszukiwania. Podobno sprawa jest na tyle tajna, że "federalni" chcą być przy odnalezieniu zwłok i od razu przejąć je "po cichu" i zabrać do swojego kraju. Akcja ma charakter utajniony. Gdy pytamy wszelkie możliwe służby, które mogą coś wiedzieć w tej sprawie, za każdym razem funkcjonariusze "nabierają wody w usta". - Nie komentujemy sprawy – powiedział krótko, ale oficjalnie Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji, która współpracuje z amerykańskimi służbami.

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Agenci FBI szukają w rzece poćwiartowanego ciała swojego rodaka