Seniorka zagubiła się na Targówku. Uratował ją święty obrazek. Jak to możliwe?

2021-04-12 18:30 Alicja Guz
Seniorka zagubiła się na Targówku. Uratował ją święty obrazek. Jak to możliwe?
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Seniorka wpakowała się w niemałe tarapaty. Wsiadła do autobusu miejskiego, ale przez swój stan zdrowia kompletnie straciła orientację w terenie. Jej dziwne zachowanie zauważył kierowca pojazdu, który wezwał na pomoc strażników miejskich. Bezpieczny powrót do domu kobieta zawdzięcza nie tylko funkcjonariuszom, ale też świętemu obrazkowi, który miała przy sobie. Jak to możliwe?

Dochodziła już godzina 18 w sobotę, 10 kwietnia, gdy kierowca autobusu miejskiego linii 527 zauważył, że starsza pasażerka dziwnie się zachowuje. Natychmiast wezwał strażników miejskich, którzy niezwłocznie udali się na przystanek przy stacji metra Targówek Mieszkaniowy. - Kierowca wskazał strażnikom kobietę, która nie wiedziała, gdzie się znajduje i dokąd jedzie. Po opuszczeniu autobusu funkcjonariusze zaczęli z nią rozmawiać, by ustalić, gdzie mieszka - przekazała Straż Miejska.

NIE PRZEGAP: Był kompletnie pijany, DACHOWAŁ na Mokotowie. Przy okazji zniszczył kilka innych aut [ZDJĘCIA]

Niestety, starsza kobieta cierpiała na zaniki pamięci i rozmowa z nią była bardzo utrudniona. Zagubiona seniorka nie pamiętała adresu zamieszkania, a podawane przez nią szczątkowe informacje nie wystarczyły funkcjonariuszom, by go ustalić. - Padały różne nazwiska, daty urodzenia i różne miejsca zamieszkania. Kilkakrotnie sprawdzano najbardziej prawdopodobne kombinacje danych w bazie adresowej, ale żadna nie okazała się prawdziwa - wyjaśniła Straż Miejska.

Nagle strażnicy dostrzegli niewielki przedmiot, który kobieta miała przy sobie. Był to święty obrazek, który seniorka otrzymała od księdza podczas tzw. kolędy. Widniała na nim data 2012/2013 r. oraz czytelny podpis księdza. Funkcjonariusze szybko ustalili, że kapłan pełni posługę duszpasterską w parafii św. Włodzimierza na Bródnie. - Skontaktowano się z księdzem, który pomógł strażnikom, wskazując osobę będącą, jego zdaniem, znajomą zagubionej seniorki - wyjaśniła Straż Miejska.

Strażnicy potwierdzili, że pod wskazanym adresem faktycznie mieszkała znajoma seniorki, która również była już w podeszłym wieku. Kobieta obiecała zaopiekować się zagubioną. - Kwadrans po godzinie 20 strażnicy odwieźli kobietę i przekazali pod opiekę koleżanki. O sytuacji powiadomiono Ośrodek Pomocy Społecznej - przekazała Straż Miejska.

Sławomir Nowak po wyjściu z aresztu śledczego na Warszawskiej Białołęce
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE