Skandal w szpitalu w Radomiu. Kompletnie pijana lekarka na dyżurze, miała ponad 2 promile!

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Szok!

Skandal w szpitalu w Radomiu. Kompletnie pijana lekarka na dyżurze, miała ponad 2 promile!

2023-01-05 22:20

Policjanci w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Radomiu! Mundurowi przyjechali na izbę przyjęć przy ulicy Adolfa Tochtermana 1 po zgłoszeniu, które otrzymali w sprawie pijanej lekarki. 30-latka pojawiła się w pracy kompletnie pijana. Mundurowi przebadali ją alkomatem – wydmuchała 2,3 promila. Teraz może grozić ej wieloletnie więzienie.

Pijana lekarka na SORze w Radomiu. Miała ponad 2 promile

Do sytuacji doszło w czwartek (5 stycznia) w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Jak podaje TVN Warszawa, zgłoszenie wpłynęło na numer alarmowy 112. - Policjanci, którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że 30-letnia kobieta jest pod wpływem alkoholu. Po badaniu okazało się, że miała w organizmie 2,3 promila – powiedział w rozmowie z portalem sierżant sztabowy Kamil Warda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Teraz śledczy ustalają, czy lekarka miała kontakt z pacjentami. Jeśli to się potwierdzi może usłyszeć poważne zarzuty. Za narażenie pacjentów przez lekarza na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi nawet do pięciu lat więzienia.

Pijany lejkarz pobił pacjenta

O jeszcze bardziej bulwersującej sprawie informowaliśmy w 202 roku. Wtedy pijany lekarz w Ostrołęce pobił pacjenta! Sytuacja miała miejsce na Szpitalny Oddziale Ratunkowym. Na izbę przyjęć trafił pacjent Artur K. Podczas konsultacji lekarz po sprzeczce z pacjentem uderzył go ręką w twarz czym naruszył nietykalność cielesną badanego mężczyzny. Interweniowali ratownicy medyczni. Został wezwany patrol policji. Po zbadaniu lekarza na obecność alkoholu okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Prokuratura wszczęła śledztwo. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Sonda
Czy pijany lekarz powinien stracić prawo do wykonywania zawodu?