Skopali chłopaka na ulicy. Ukradli plecak

2021-07-30 9:57
Skopali chłopaka na ulicy. Ukradli plecak
Autor: KRP IV - Bemowo, Wola Skopali chłopaka na ulicy. Ukradli plecak

Szokujący incydent na Woli! Czy na stołecznych ulicach nie można już czuć się bezpiecznie? W poniedziałek rano dwóch młodych mężczyzn napadło przechodnia. Skopali go, a gdy upadł na ziemię, ukradli mu plecak z laptopem i uciekli. Nie pocieszyli się jednak długo zdobytym łupem. Policjanci zatrzymali ich na terenie Śródmieścia. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

W poniedziałek rano na Woli przechodzień, który właśnie szedł do pracy, został brutalnie napadnięty. Pokrzywdzony zauważył dwóch idących z naprzeciwka mężczyzn. Jeden z nich szedł prosto w jego kierunku. Później wszystko potoczyło się dynamicznie. Kiedy nieznajomy mijał przechodnia, popchnął go barkiem i próbował zadać cios. Przerażony pokrzywdzony bronił się, ale w końcu upadł na ziemię. Wówczas wykorzystał to drugi z napastników i zaatakował go, kopiąc w rękę. Po chwili zabrał swojej ofierze plecak z laptopem i innymi rzeczami i uciekli.

Policja wezwana na miejsce natychmiast rozpoczęła poszukiwania sprawców brutalnej napaści. - Policjanci dosłownie "deptali" im po piętach. Na terenie Śródmieścia spostrzegli mężczyzn, ich wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawców. Mężczyźni w wieku 19 i 23 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Jeden z nich miał na plecach plecak pokrzywdzonego - przekazała kom. Marta Sulowska z wolskiej policji.

Zatrzymani mężczyźni byli pod wpływem alkoholu i tłumaczyli, że nie wiedzą, o co chodzi i nic nie zrobili. Obydwaj usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. Pobyt za kratkami może im się jednak bardzo wydłużyć. Za to, co zrobili, grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Dwa tysiące nowych zdjęć Warszawy z lotu ptaka! Tak wyglądała stolica po Powstaniu Warszawskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE