Koszmarny wypadek na Grochowskiej

i

Autor: WawaHotNews24, POLICJA Koszmarny wypadek na Grochowskiej

Nie miał prawa jazdy więc uciekł z wypadku. Dorwali go na grillu

2021-07-29 14:55

Mężczyzna podejrzany o udział w śmiertelnym wypadku skuterzysty na ulicy Grochowskiej w końcu został zatrzymany przez policję. Przez tydzień był poszukiwany. 47-latek uciekł z miejsca zdarzenia bo nie miał prawa jazdy i złamał zakaz prowadzenia pojazdów. Za wszystkie swoje przewinienia odpowie teraz przed sądem.

Ten makabryczny wypadek wydarzył się 21 lipca. Po godzinie 19, na wysokości budynku przy Grochowskiej 353 40-letni mężczyzna kierujący skuterem uderzył w skręcające w posesje renault. Według ustaleń policji oba pojazdy jechały lewym pasem. Osobówka znajdowała się przed jednośladem. Nie wiadomo jednak, w którym dokładnie momencie doszło do uderzenia i kto pierwszy zmienił pas ruchu. - Domniemywam, że będzie w tej sprawie powołany biegły, który ustali dokładny przebieg tego zdarzenia i winnego spowodowana wypadku – stwierdziła nadkom. Joanna Węgrzyniak z komendy policji na Pradze-Południe.

Mimo podjętej przez ratowników reanimacji skuterzysta zmarł. Kierowca osobówki zamiast pomóc poszkodowanemu zachował się jak tchórz. Porzucił auto w pobliskiej bramie i uciekł.

Uczestnika drogowej masakry przez blisko tydzień szukała policja. Do poszukiwań zaangażowane były nawet psy tropiące. - w poniedziałkowy wieczór na jednej z działek w powiecie garwolińskim kryminalni zatrzymali 47-latka. Właśnie spożywał alkohol i rozpalał sobie grilla. W chwili interwencji miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie – przekazała Joannna Węgrzyniak.

Mężczyzna miał orzeczone przez sądy dwa aktywne zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Miał zabrane prawo jazdy. - Zatrzymany przyznał się do spowodowania wypadku, stwierdził też, że uciekł, a potem się ukrywał ponieważ wiedział że ma zakaz prowadzenia pojazdów – podsumowała Joanna Węgrzyniak. 47-latek po usłyszeniu zarzutów, według decyzji sądu, został tymczasowo aresztowany.

Dwa tysiące nowych zdjęć Warszawy z lotu ptaka! Tak wyglądała stolica po Powstaniu Warszawskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają