Akcja policji

"Śledź" i jego kompan zapuszkowani pod Warszawą. Pod przykrywką klubu sztuk walki był magazyn narkotykowy

2022-10-06 11:51

Pod przykrywką funkcjonowania klubu sztuk walki w Markach działał magazyn narkotykowy. Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn – 45-laka o pseudonimie "Śledź" i jego młodszego kolegę w wieku 33 lat. Mundurowi podczas akcji zabezpieczyli ponad 13 kilogramów klefedronu, czyli coraz bardziej popularnego "krewnego" mefedronu. Zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia.

Marki pod Warszawą. Zamiast klubu sztuk walki był magazyn narkotykowy

Z ustaleń stołecznych policjantów zwalczających przestępczość narkotykową wynikało, że pod przykrywką funkcjonowania jednego z klubów sztuk walki w Markach miał tam działać magazyn narkotykowy.

- Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się w momencie, kiedy pod lokal w kilkuminutowych odstępach czasu podjechało dwóch mężczyzn. Obaj udali się do pomieszczeń klubu, do których po chwili zapukali policjanci. Mężczyźni nie zamierzali wpuścić funkcjonariuszy do środka, dlatego ci ostatni podjęli decyzję o siłowym wejściu - przekazała Edyta Adamus z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

W trakcie przeszukania lokalu, w pralce, funkcjonariusze znaleźli znaczne ilości zbrylonej substancji. Jak się później okazało, był to klefedron (coraz bardziej popularny "krewny" mefedronu), który mężczyźni najprawdopodobniej chcieli zniszczyć.

Co więcej, wcześniej policjanci zauważyli, jak jeden z mężczyzn przez okno najprawdopodobniej wyrzuca narkotyki na sąsiednią posesję. - Kiedy weszli na jej teren, odnaleźli w trawie kawałki zbrylonej substancji. Ta została zabezpieczona do dalszych badań - poinformowała Edyta Adamus.

13 kg narkotyków w Markach

Po sprawdzeniu okazało się, że funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 13 kilogramów klefedronu, a także pieniądze w kwocie prawie 19 tysięcy złotych, 2700 euro i 10 funtów.

- Obaj mężczyźni 45-letni o pseudonimie „Śledź” i jego młodszy kolega w wieku 33 lat zostali zatrzymani. W prokuraturze usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Teraz może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd poparł wniosek prokuratora i tymczasowo aresztował mężczyzn na 3 miesiące - przekazała Edyta Adamus. - Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie - dodała policjantka.

„Śledź” i jego kompan zapuszkowani pod Warszawą. Wpadli z ogromną ilością narkotyków
Sonda
Jak oceniasz pracę stołecznej policji?