Śmiertelne potrącenie 77-latka na rowerze. Zatrzymano podejrzanego o przejechanie emeryta i ucieczkę z miejsca

i

Autor: POLICJA Śmiertelne potrącenie 77-latka na rowerze. Zatrzymano podejrzanego o przejechanie emeryta i ucieczkę z miejsca

MAKABRYCZNY WYPADEK

Śmiertelne potrącenie 77-latka na rowerze. Zatrzymano podejrzanego o przejechanie emeryta i ucieczkę z miejsca

2023-02-09 12:44

Pod koniec stycznia 2023 roku doszło do tragicznego wypadku pod Mogielnicą. 42-letni mężczyzna śmiertelnie potrącił 77-latka jadącego na rowerze. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. W trakcie śledztwa policjanci ustalili podejrzanego i 6 lutego w prokuraturze przedstawiono mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Śmiertelne potrącenie emeryta. Zatrzymano 42-letniego podejrzanego o spowodowanie wypadku

Pod koniec stycznia doszło do tragicznego wypadku pod Mogielnicą. Śmiertelnie potrącono 77-letniego mężczyznę. Policjanci przez długi czas poszukiwali sprawcy. Opublikowali nawet apel do mieszkańców z prośbą o przekazywanie jakichkolwiek informacji, wierzyli w to, że ktoś widział całe zajście w Dalboszku, do którego doszło na wiejskiej drodze.

W trakcie ustaleń policjanci dotarli do mężczyzny, który mógł mieć związek z wypadkiem. Jak się później okazało, 42-latek w ubiegłym roku kupił samochód, którego nie zarejestrował. Grójeccy kryminalni przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zatrzymali ukrywającego się mężczyznę na terenie Mińska Mazowieckiego. Dowody, które policjanci zabezpieczyli w tej sprawie oraz inne zebrane informacje, składały się jedną spójną całość – przekazała nadkom. Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji.

Samochód, którym sprawca poruszał się tego feralnego dnia, został porzucony na posesji jego znajomego. W poniedziałek, 6 lutego, podejrzanego doprowadzono do prokuratury w Grójcu, gdzie przedstawiono mu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Sąd Rejonowy w Grójcu wobec 42-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi powiatu rawskiego grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności – dodała nadkom. Wójcik.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Nasi Partnerzy polecają