Smutna wiadomość. Nie żyje Bogdan Miś. Jego programy kochali wszyscy

i

Autor: Shutterstock; Piotr Molecki/East News

Wielka strata

Smutna wiadomość. Nie żyje Bogdan Miś. Jego programy kochali wszyscy

2023-07-05 13:05

Smutna wiadomość. W niedzielę (2 lipca) odszedł znany i lubiany dziennikarz, matematyk oraz popularyzator nauki Bogdan Miś. Jego programy w Telewizji Polskiej przez długie lata gromadziły głodnych wiedzy widzów. Miś jest uznawany za prekursorów dziennikarstwa naukowego w Polsce. Zmarł w wieku 87 lat. Jego śmierć poruszyła świat naukowy i mediów.

Warszawa. Nie żyje Bogdan Miś. Jego programy kochali wszyscy

Smutną wiadomością podzielił się w mediach społecznościowych znany dziennikarz Jacek Pałasiński. - Umarł Bogdan Miś – napisał krótko w poście na Facebooku zamieszczając do tego czarno-białe zdjęcie zmarłego.

Bogdan Miś urodził się w 1936 roku w Warszawie. W latach 50. ukończył matematykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował na pierwszym polskim komputerze XYZ jako operator i programista. Szerszej publiczności dał się poznać jako gospodarz teleturnieju „Kółko i krzyżyk”. Z TVP współpracował przez ponad 20 lat. Wydał ponad 20 książek dotyczących matematyki, komputerów i pracy w telewizyjnym studio.

Wiadomość o jego śmierci poruszyła internautów. Dali temu wyraz m.in. w mediach społecznościowych. - Szedł pod prąd mediów głównego nurtu. Publikował teksty z nie pojętych powodów nie publikowane gdzie indziej. Brzydził się cenzurą, nie uznawał tematów tabu i wygłaszał sądy czasem mało popularne nad Wisłą. Osobiście miałem do niego ogromny szacunek za afirmowanie nauki jako źródła prawdy o świecie, za odważne opinie o zgrzebnej, nadwiślańskiej rzeczywistości – napisał publicysta Paweł Zbierski.

Sonda
Czy oglądałaś/oglądałeś programy telewizyjne Bogdana Misia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany