Smutne wieści. Nie żyje Anna Sienkiewicz-Rogowska. „Nie wyobrażamy sobie Muzeum Warszawy bez niej”

i

Autor: PAP/Paweł Supernak

Smutne wieści

Smutne wieści. Nie żyje Anna Sienkiewicz-Rogowska. „Nie wyobrażamy sobie Muzeum Warszawy bez niej”

2022-11-28 17:23

Przykra wiadomość. W niedzielę (27 listopada) zmarła nagle wicedyrektorka Muzeum Warszawy i menedżerka kultury Anna Sienkiewicz-Rogowska. Druzgocące wieści pracownicy muzeum przekazali w mediach społecznościowych. Wieść o jej śmierci głęboko poruszyła środowiska związane ze stołeczną kulturą. Funkcję wicedyrektorki muzeum pełniła od grudnia 2021 roku.

Warszawa. Nie żyje Anna Sienkiewicz-Rogowska

Tragiczne wieści nadeszły w poniedziałek (28 listopada). - W niedzielę zmarła nagle Anna Sienkiewicz-Rogowska, wicedyrektorka Muzeum Warszawy – wspaniała kierowniczka, współpracowniczka i koleżanka. Ania była wyjątkową osobą – niezwykle ciepłą, radosną, pełną energii. Dawała nam ogromne wsparcie. Nie wyobrażamy sobie Muzeum Warszawy bez niej. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia – napisała w poście na Facebooku Dyrekcja i Zespół Muzeum Warszawy.

Pod postem pojawiły się liczne komentarze zamieszczone przez różnych przedstawicieli sztuki i kultury. - Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki i miłośniczki kina Anna Sienkiewicz-Rogowska. Tym samym składamy wyrazy głębokiego współczucia Współpracownikom i całej Rodzinie – napisali przedstawiciele Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Anna Sienkiewicz-Rogowska od 2015 roku pełniła funkcję dyrektorki Filmoteki Narodowej. Została jednak zwolniona z tej funkcji w atmosferze kontrowersji. - Ponoć naraziłam na niebezpieczeństwo dziedzictwo narodowe – powiedziała w 2021 r. w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. W grudniu objęła stanowisko wicedyrektorki Muzeum Warszawy. Była zaangażowana m.in. w projekt Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.

Na razie nie znamy daty i miejsca pogrzebu. Anna Sienkiewicz-Rogowska miała 51 lat.

Sonda
Ile razy w roku odwiedzasz jakieś muzeum?
Listen to "Patriota, czyli kto?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają