Śnieżyce, jakich nie było od lat. ALARM na Mazowszu, grozi nam totalny paraliż

i

Autor: MSM, archiwum se.pl Śnieżyce, jakich nie było od lat. ALARM na Mazowszu, grozi nam totalny paraliż

Śnieżyce, jakich nie było od lat. ALARM na Mazowszu, grozi nam totalny paraliż

2021-01-25 8:03

To może być prawdziwy pogodowy armagedon. Prognozy synoptyków na poniedziałek i wtorek są co najmniej przerażające. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, czyli tzw. pomarańczowy alert. W ciągu kilkunastu godzin czekają nas bardzo intensywne opady mokrego i ciężkiego śniegu. W niektórych powiatach na Mazowszu może go spaść nawet 30 centymetrów. Takie ilości w krótkim czasie mogą doprowadzić do poważnego paraliżu.

Ostrzeżenia IMGW pierwszego, drugiego oraz najwyższego - trzeciego stopnia wydano w niedzielę po południu. Te ostatnie stosowane są jedynie w ekstremalnych sytuacjach, ale jak zaznaczają meteorlodzy - czeka nas prawdziwe uderzenie zimy. Eksperci zapowiadają śnieżyce, jakich nie było od wielu lat.

- Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym okresami silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 20 cm do 30 cm - czytamy w komunikacie wydanym dla wschodnich powiatów województwa mazowieckiego. Pomarańczowy alert wydano dla powiatów: łosickiego, ostorwskiego, siedleckiego, sokołowskiego oraz węgrowskiego. Właśnie w tych miejscach w poniedziałek (25 stycznia) ma sypać najmocniej.

W pozostałych częściach Mazowsza, w tym w Warszawie przewidywane są słabsze opady, ale też oblodzenie. Zamarzanie mokrej nawierzchni może być bardzo niebezpieczne - alarmują synoptycy. To jednak nie koniec śnieżyc - we wtorek, 26 stycznia zima ma uderzyć ponownie. W niektórych regionach województwa mazowieckiego może spaść kolejne 30 centymetrów śniegu.

Śnieżyca w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany