Otwarto jeden z najwyższych wieżowców w Warszawie. Do metra jest... 8 metrów. Skyliner jest IMPONUJĄCY [ZDJĘCIA]

2021-01-25 5:55
Gigantyczny wieżowiec góruje nad Warszawą
Autor: studio

Jeden z najwyższych biurowców w Warszawie uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Mowa o budynku Skyliner przy ulicy Prostej, który góruje tuż nad rondem Daszyńskiego. Na 195 metrach wysokości mieści się 45 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Na razie nie są jeszcze znani najemcy. Budynek robi jednak piorunujące wrażenie - zarówno z zewnątrz, jak i od środka.

Skyliner to piąty najwyższy wieżowiec w Warszawie

Budowa Skylinera rozpoczęła się pod koniec 2017 roku i trwała trzy lata. Wieżowiec wybudowany na pograniczu Śródmieścia i Woli ma 195 metrów wysokości i oferuje 45 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, która rozłożona jest na 30 piętrach. Jak informuje inwestor - grupa Karimpol - wewnątrz znajdą się też lokale handlowe, punkty usługowe i restauracje, które będą dostępne nie tylko dla najemców, ale też wszystkich z zewnątrz.

Na 165 metrach zlokalizowany będzie Skybar, który zapewni niezapomniany widok na panoramę Warszawy. W środku znajdzie się 21 szybkich wind oraz pięciokondygnacyjny parking na 432 samocody oraz 330 miejsc rowerowych z szafkami i nowoczesnymi szatniami. Co ciekawe, biurowiec położony jest zaledwie 8 metrów od wejścia do stacji metra Rondo Daszyńskiego, skąd odjeżdżają pociągi drugiej linii w kierunku Targówka i Woli. Poza metrem dostępnych jest także wiele połączeń tramwajowych i autobusowych.

Jeden z najwyższych wieżowców w Warszawie otwarty!

- Miniony rok był mocno naznaczony pandemią. Dopuszczenie do użytku Skylinera to dla nas symboliczny moment - początek normalności post-Covid. Wierzymy, że już niedługo zaczniemy wracać do pracy w biurze i mieć bezpośrednie kontakty z ludźmi. A Skyliner ze wszystkimi rozwiązaniami technologicznymi jest doskonale przygotowany do bezpiecznej i wydajnej pracy - podkreślił Harald Jeschek, Partner Zarządzający Grupy Karimpol.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE