Wypadek!

Sochaczew: Zderzyli się z tirem. 3-latka zakleszczona w samochodzie! Dramatyczna akcja

2023-05-30 18:56

Dramatyczna akcja ratunkowa na drodze w Sochaczewie. We wtorek, 30 maja nad ranem osobowe bmw zderzyło się z tirem. Potężna ciężarówka zmiażdżyła samochód, w którym jechało 3-letnie dziecko. Kierowcy zdołali się wydostać o własnych siłach, ale dziewczynka była zakleszczona we wraku. Na miejsce pilnie ruszyli strażacy, którzy rozpoczęli walkę o wydostanie dziecka.

Sochaczew. 3-letnia dziewczynka zakleszczona w samochodzie

Służby dostały informację o wypadku ok. godz. 8. Jak dowiadujemy się z wpisu strażaków w mediach społecznościowych, do wypadku doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 50 z ul. Lubiejewską. - Po przybyciu stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki BMW oraz ciągnik siodłowy DAF z naczepą. Kierujący pojazdami wysiedli z rozbitych pojazdów o własnych siłach. W samochodzie osobowym pozostawała przytomna, poszkodowana 3-letnia dziewczynka – opisują akcję strażacy. Ratownicy zabezpieczyli miejsce wypadku i ruszyli dziecku na pomoc. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu hydraulicznego dostali się do środka zmiażdżonego pojazdu. Wyjęli dziecko w foteliku.

Po szczęśliwie zakończonej akcji 3-latka dostała maskotkę „misia-ratownika”. Strażacy zawsze mają je przy sobie, żeby zmniejszyć stres u poszkodowanych dzieci.

Sonda
Czy kiedykolwiek udzielałeś/aś komuś pomocy rannej w wypadku osobie?