Sportowym autem skosił barierki i wziął nogi za pas. Policja szuka właściciela

2022-01-02 17:03
Rozbił sportowe auto i dał nogę. Policja szuka właściciela drogiego auta
Autor: Tadeusz Mróz

Kierowca rozbił sportowe Infiniti i uciekł z miejsca zdarzenia! Do sytuacji doszło w niedzielę (2 stycznia) przed 8 rano. Auto wbiło się w barierki oddzielające pasy ruchu w alei Prymasa Tysiąclecia i rozorało pas zieleni. Teraz policja szuka kierowcy, który rozbił i porzucił drogi samochód przy Dworcu Zachodnim.

Jak ustalili reporterzy „Super Expressu”, samochód marki Infiniti wpadł z poślizg, wyleciał z drogi i huknął w barierki. Skosił około 50 metrów ogrodzenia na pasie zieleni pomiędzy jezdniami! Sytuacja miała miejsce w alei Prymasa Tysiąclecia przy Dworcu Zachodnim. Gdy policja przyjechała na miejsce, kierowcy już tam nie było. - W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, po przybyciu na miejsce policjantów kierowcy już nie było. Będziemy ustalali właściciela auta – powiedział Rafał Rutkowski ze stołecznej policji.

Samochód w wyniku zderzenia był cały pokiereszowany. Biała karoseria była dosłownie w strzępach! Rozbity tył, uszkodzone boki i przedni zderzak. Kierowca musiał znacznie przekroczyć prędkość, bo skosił duży kawałek ogrodzenia zanim się zatrzymał. Kierowca nie zamierzał czekać na policję i wziął nogi za pas pozostawiając samochód wart wiele tysięcy złotych.

Sportowym autem skosił barierki i wziął nogi za pas. Wysyp piratów drogowych

W Nowych Rok policja wystawiła kilkanaście mandatów drogowych. Wśród niechlubnych rekordzistów znaleźli się kierowcy zatrzymani na Trasie Siekierkowskiej. Pierwszy pędził aż 160 km/h. Był w szoku, gdy policjanci wystawili mu mandat na 2500 zł. Dodatkowo stracił tez prawo jazdy. Drugi mężczyzna zatrzymany 1 stycznia, to prawdziwy pirat drogowy. - Mamy tu do czynienia z bandytą drogowym. Jechał ponad 180 km/h, miał 2 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów - powiedział Rafał Rutkowski z policji. On również będzie musiał zapłacić 2500 złotych mandatu. O jego dalszym losie prawdopodobnie zadecyduje sąd. 

Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE