Serce pęka

Srebrny orzeł prowadził Arka w ostatniej drodze. Poruszający gest policjantów i strażaków, trudno powstrzymać łzy

2023-06-01 12:16

St. sierż. Arkadiusz Załuska miał zaledwie 36 lat. Młody policjant, a po godzinach zawodowej służby również strażak ochotnik, zginął w tragicznym wypadku. 31 maja w Kędzierówce (pow. piaseczyński) odbył się jego pogrzeb. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi, przyjaciele, znajomi i koledzy z pracy. Funkcjonariusz został pożegnany z honorami, a jego grób zalało morze kwiatów. Trudno powstrzymać łzy.

Śmiertelny wypadek na Mokotowie. Zginął st. sierż. Arkadiusz Załuska

St. sierż. Arkadiusz Załuska zginął w tragicznym wypadku na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Woronicza 23 maja. Funkcjonariusz jadąc motocyklem marki Yamaha zderzył się z busem. Niestety, mimo trwającej blisko 40 minut reanimacji zmarł. 36-latek osierocił dwoje dzieci i pozostawił żonę pogrążoną w żałobie.

St. sierż. Arkadiusz Załuska niósł pomoc i służył obywatelom. Policyjny mundur nosił od sześciu lat. Był funkcjonariuszem Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, a następnie Wydziału Konwojowego Komendy Stołecznej Policji. Arkadiusz był również druhem z Ochotniczej Straży Pożarnej w Uwielinach.

Policjanci i strażacy pożegnaniu zmarłego kolegę z honorami

Pogrzeb st. sierż. Arkadiusza Załuski odbył się w środę, 31 maja. O godz. 14 w Kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Kędzierówce (pow. piaseczyński) odprawiona została msza święta pogrzebowa. Świątynia wypełniona była po brzegi żałobnikami, wśród których nie brakowało policjantów i strażaków ubranych w galowe mundury.

Po uroczystości kondukt żałobny przejechał na cmentarz parafialny w Kędzierówce. Z kościoła na miejsce wiecznego spoczynku trumna z ciałem st. sierż. Arkadiusza Załuski została przewieziona na zabytkowym wozie strażackim. Gdy wóz dojeżdżał na cmentarz, ciszę przerwał dźwięk syreny alarmowej.

St. sierż. Arkadiusz Załuska został pożegnany zgodnie z ceremoniałem policyjnym w asyście kompanii honorowej. Wśród żałobników byli kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji, policjanci i pracownicy Komendy Stołecznej Policji, przedstawiciele Sądu Okręgowego w Warszawie, Zastępca Dyrektora Biura Prewencji KGP, Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, a także koledzy druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu piaseczyńskiego.

Na pogrzebie obecny był również Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak, który w imieniu Komendanta Głównego Policji generalnego insp. dr. Jarosława Szymczyka złożył wieniec na grobie zmarłego st. sierż. Arkadiusza Załuski.

Młody policjant zginął tragicznie. Ostatnie pożegnanie funkcjonariusza
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany