Sting na Narodowym

i

Autor: Akpa

Sting na Narodowym. Duże utrudnienia w centrum Warszawy

2022-07-30 18:03

Sting - światowa gwiazda muzyki rockowej w sobotę 30 lipca zagra swój koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie. Muzyk zaprezentuje swoim fanom utwory w ramach trasy koncertowej „My Songs Tour”. Wszystkie bilety zostały wyprzedane, a jako support wystąpi Anna Maria Jopek oraz Joe Sumner. Sting zacznie swój koncert o 20:45.

Potężne utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z koncertem w ruchu pojawią się obciążenia. Najłatwiej na koncert dojechać będzie pociągami metra i wysiąść na stacji Stadion Narodowy, dobrą alternatywą jest także Szybka Kolej Miejska. Dobry dojazd na stadion zapewnią też tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 oraz 25. Z Dworca Centralnego dojechać można autobusami 117, 507, 521 oraz 158. 

Otwarcie bram na stadion jest już o godz. 17:30 i od tego czasu ciężej będzie wjechać na Saską Kępę. Aż do 21 wyłączony zostanie ruch pomiędzy Aleją Waszyngtona, Aleją Stanów Zjednoczonych, Wałem Miedzeszyńskim, Afrykańską i Bora Komorowskiego. Wjechać będą mogły tylko pojazdy z identyfikatorami SK, ZTM, taksówki i jednoślady.

Jak wrócić z koncertu?

Dogodny transport z koncertu do domu mają zapewnić tramwaje numer 7, 22, 25, 9 i 24. Zostanie także uruchomiona linia autobusowa Z-9, która jechać będzie z pl. Zawiszy aż do Ronda Wiatraczna. Po koncercie na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 509, którymi będzie można dojechać w kierunku Winnicy i Gocławia.

Przypominamy, że to nie jedyna impreza w Warszawie, która odbywa się wieczorem 30 lipca. Tego samego wieczora przez Warszawę przebiegną biegacze, którzy upamiętnią rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.