Gigantyczny Strajk Kobiet w Warszawie. Będzie BLOKADA stolicy? Te słowa nie pozostawiają złudzeń

2021-03-08 12:01
Gigantyczny Strajk Kobiet w Warszawie. Będzie BLOKADA stolicy? Te słowa nie pozostawiają złudzeń
Autor: Marcin Wziontek Strajk Kobiet w Warszawie 8.03.2021

W poniedziałek, 8 marca odbędzie się manifestacja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Protest odbędzie się z okazji międzynarodowego Dnia Kobiet pod hasłem "Dzień kobiet bez kompromisów". Rozpocznie się około godziny 16 w centrum Warszawy. Swoje uczestnictwo zapowiedziało już kilka tysięcy osób, a to oznacza, że warszawiaków czekają poważne utrudnienia w popołudniowym szczycie komunikacyjnym.

8 marca obchodzony jest międzynarodowy Dzień Kobiet. To właśnie z tej okazji odbędzie się coroczna manifestacja w centrum Warszawy. Tym razem zostanie zorganizowana pod hasłem "Dzień kobiet bez kompromisów". Protest rozpocznie się o godzinie 16 na rondzie Dmowskiego w centrum stolicy. Jak zapowiadają organizatorki, w czasie akcji zbierane będą podpisy pod projektem ustawy "Legalna aborcja bez kompromisów", który zakłada m.in. możliwość terminacji ciąży do 12 tygodnia.

NIE PRZEGAP: Marta Lempart wpadnie w furię. Jaruzelska uderzyła w najczulszy punkt. To koniec spekulacji?!

- 8 marca, jak co roku widzimy się na Rondzie Praw Kobiet! (dawniej Dmowskiego). Zaczynamy od godziny 16.00. Jeśli każda/ każdy z nas zbierze tego dnia choćby 10 podpisów pod projektem Legalna aborcja. Bez kompromisów, to będzie prawdziwy prezent dla Nas wszystkich - napisały organizatorki wydarzenia.

Projekt ustawy, które przygotował Ogólnopolski Strajk Kobiet zakłada m.in. prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12 tygodnia, a w szczególnych przypadkach także po 12 tygodniu ciąży, wprowadzenie jednolitych procedur dla osób chcących dokonać aborcji oraz regulacje dotyczące tzw. "klauzuli sumienia".

Strajk Kobiet w Warszawie 8.03.2021. Policja już się szykuje

Stołeczna policja już szykuje się na Strajk Kobiet, który odbędzie się 8.03.2021 o godzinie 16 w Warszawie. Na rondzie Dmowskiego pojawiły się już dziesiątki barierek. Manifestację będą zaś zabezpieczać setki funkcjonariuszy.

W Warszawie trwa Strajk Kobiet
Sonda
Popierasz protesty organizowane w Dzień Kobiet 2021?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE