Strażnicy dołączyli do imprezki na Bielanach. Wśród nich bawiła się 16-latka

2021-02-24 16:30 Norbert Amlicki
Straż Miejska kontrole
Autor: Poznan.pl Zdjęcie poglądowe

Z racji pandemii zamknięte są kluby i młodzież nie ma gdzie się wyszaleć. Na imprezy plenerowe też jest jeszcze za wcześnie w takim razie trzeba było obmyśleć plan żeby móc się zabawić przy głośnej muzyce i alkoholu oraz żeby nie zmarznąć. Te trzy osoby myślały, że udało im się obejść system i zrobili imprezę w zaparkowanym niedaleko bloków samochodzie. Niestety sąsiedzi nie podzielali ich entuzjazmu i wezwali Straż Miejską, aby rozgonić hałastrę. Kiedy funkcjonariusze dołączyli do imprezowiczy, nastrój na zabawę minął. Najbardziej było to widoczne po siedzącej tam 16-latce.

Grupa młodych ludzi z Bielan spotkała się na wódeczkę w samochodzie kolegi. Ale impreza wymknęła się chyba spod kontroli, bo przed godz. 4 rano muzyka puszczona na full nie pozwalała spać sąsiadom. Ci, niewyspani i zdenerwowani tuż po przebudzeniu wykręcili numer na straż miejską. - Funkcjonariusze podjęli interwencję na ulicy Wrzeciono kilka minut przed godziną 4.rano – informuje Jerzy Jabraszko, rzecznik straży miejskiej.

NIE PRZEGAP: Rozrzucają kapsułki ŚMIERCI na ulicach Warszawy. Sprawa jest poważna. Wezwano służby [MAMY ZDJĘCIA]

Alkohol i piękne kobiety

Impreza pod domem Kaczyńskiego. Hałas do nocy na Żoliborzu

W zaparkowanym, imprezowym aucie siedziały trzy osoby, które co chwile krzywiły się smakiem ciepłej już wódki. Kiedy jeden z imprezowiczów zobaczył jadący w ich stronę patrol Straży Miejskiej, od razu wyskoczył z auta i zaczął się tłumaczyć, że to on jest właścicielem pojazdu. Oprócz właściciela auta, funkcjonariusze skontrolowali także innych uczestników imprezy. Wtedy okazało się, że wśród dwóch chłopaków jest szesnastolatka i czuć od niej alkohol. Zapytana, czy piła wódkę odpowiedziała twierdząco.

- Dalsze czynności funkcjonariusze przeprowadzili w obecności wezwanego patrolu policji. Nieletnia została poddana badaniu alkomatem – relacjonuje dalszy przebieg interwencji Jabraszko. Nastolatka miała niecały promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Finał tej imprezy był taki, że nastolatką zajęli się policjanci. Jeden z towarzyszących jej mężczyzn został ukarany mandatem, drugi po sporządzeniu wniosku do sądu, został przewieziony do izby wytrzeźwień.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE