Śliski jak tafla lodu

i

Autor: ŁUKASZ GRYGIEL Zdjęcie poglądowe

Warszawa. Nowe niebezpieczeństwo czyha na mieszkańców! To może ZABIĆ CZŁOWIEKA! Straż miejska apeluje!

2021-02-17 7:00

Synoptycy zapowiadają odwilż. Nawisy lodowe i sople spadając z dachów, gzymsów i parapet mogą być niebezpieczne dla przechodniów. Dlatego straż miejska apeluje do właścicieli i zarządców budynków, aby zwracali uwagę i zabezpieczali chodniki, w miejscach, w których mogą spadać sople i fragmenty lodu. Mogą one zagrażać nawet życiu człowieka.

Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej wyjaśnił, że w tej sytuacji zarządcy budynków powinni zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i przechodniów. Jeżeli sople wiszą nad chodnikami, wejściami do klatek schodowych lub bram, powinni odgrodzić te miejsca. - Mogą być to pachołki albo taśma – mówi Jabraszko. Nie muszą zabezpieczać zagrożonych miejsc na trawnikach.

Wskazuje, że najlepiej usunąć sople lub nawisy, by nie stwarzały zagrożenia. Podkreśla jednak, aby nie robili tego sami właściciele, albo dozorcy. - Należy zlecić te prace firmom lub osobom specjalizującym się w pracach na wysokości, posiadającym odpowiednie urządzenia, jak na przykład podnośniki z koszem – wyjaśnia. Dodaje, że można również zwrócić się w tej sprawie do straży pożarnej.

Miasta sparaliżowane przez śnieg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE