[SUPER TEMAT] Toksyczne odpady w lesie pod Warszawą! Tak tłumaczą się urzędnicy

2020-01-24 18:07 DAR, dryndak@se.com.pl
Toksyczne odpady w lesie w Jabłonnie
Autor: Marek Kudelski Toksyczne odpady w lesie w Jabłonnie

Szokujące odkrycie w Jabłonnie. Mieszkanka, która wybrała się na spacer po lesie, natrafiła na nielegalne wysypisko toksycznych śmieci. Opakowania rozrzucone były między krzakami i drzewami. Sprawa została zgłoszona na policje, ale sprawę umorzono, bo nie wykryto sprawców. Jak się okazuje o sprawie wiedzieli też urzędnicy z gminy Jabłonna, ale do dziś nie ukarali winnego i nie usunęli odpadów z lasu.

Nielegalne wysypisko powstało w lesie zaraz przy wjeździe do Jabłonny z Warszawy, w okolicach ulicy Buchnik Las. Z oddali czuć okropny fetor. Większość odpadów jest szkodliwa i może źle wpływać na glebę. Mieszkanka gminy postanowiła zrobić zdjęcia i opublikować to na portalu społecznościowym. Nasi reporterzy pojechali sprawdzić to miejsce. Również natknęli na górę chemikaliów, głównie nawozów. Niektóre z nich są już w fazie rozkładu. Ustalili również, że ta sprawa była zgłoszona na policję jeszcze w zeszłym roku, ale została umorzyła po kilku tygodniach, bo nie wykryto sprawców.

PRZECZYTAJ TEŻ UWAŻNIE Groza w Lesznie! Na lokalnym cmentarzu urządzili sobie spalarnię śmieci!

O wysypisku i sprawcy, wiedział też sam wójt gminy Jabłonna. Przyznał się do tego w jednym z komentarzy na portalu społecznościowym. - Szanowni Państwo. Sprawa jest mi znana. Policja, której zgłosiliśmy sprawę, umorzyła postępowanie, pomimo, że daliśmy im sprawcę na tacy- przekazał mieszkańcom Jarosław Chodorski, włodarz gminy. O nielegalne wysypisko spytaliśmy eksperta z WIOŚ. - Inspektorzy skontaktują się z gminą i będą wyjaśniać całą sprawę - zapewnił nas Krzysztof Gołębiewski z WIOŚ.

Gminni urzędnicy dopiero podczas naszej wizyty zapewnili, że składowisko zostanie zlikwidowane. - Odpady zostaną usunięte na dniach, a sprawca surowo ukarany – informuje Michał Smoliński, rzecznik prasowy gminy Jabłonna.

ZOBACZ TEŻ O CZYM PISZEMY TUTAJ Toksyczny dym nad Mazowszem. Zakaz wychodzenia z domów!