Sprawdź gdzie spotkać nietypowe pojazdy

Świąteczny tramwaj, autobus i metro. Poczuj magię świąt w Warszawskim Transporcie Publicznym

2022-12-05 19:10

Świąteczny transport publiczny ruszył na ulice Warszawy pełną parą. Ciemnoniebieskie pojazdy z kolorowymi rysunkami i lampkami wożą pasażerów odkąd prezydent Rafał Trzaskowski uruchomił bożonarodzeniową iluminację na starówce. Magię świąt można poczuć w tramwaju, autobusie i metrze.

Świąteczne pojazdy WTP wyjechały na ulice

Mamy to! Świąteczna iluminacja świeci na całego! Piękna kolorowa choinka na placu Zamkowym, udekorowane ulice, ale również… kilka pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego! - czytamy w poście Warszawskiego Transportu Publicznego na Facebooku. Wyjątkowy tramwaj, autobus i pociąg metra wożą pasażerów od 3 grudnia. To wtedy na starówce prezydent włączył razem z dziećmi ogromną choinkę, a na Trakcie Królewskim rozbłysła świąteczna iluminacja. Od tamtego czasu pasażerowie mogą korzystać z ciemnoniebieskich pojazdów, przystrojonych w kolorowe, świąteczne rysunki i świecące lampki.

Świąteczny autobus 

Świąteczny autobus Miejskich Zakładów Autobusowych można spotkać do 9 grudnia na linii 180 kursującej pomiędzy Chomiczówką a Wilanowem.

Świąteczny tramwaj

Udekorowany tramwaj od poniedziałku, 5 grudnia jeździ na linii nr 9, kursującej między Gocławkiem a Parkingiem P+R Al. Krakowska. Jednak to szybko może ulec zmianie. - Potem wybierzemy kolejne linie, tak żeby dojechał prawie w każdy zakątek miasta, gdzie dochodzą szyny! - czytamy na facebookowym profilu tramwajarzy.

Świąteczne metro

Kolorowe, świąteczne metro można spotkać na linii M1 do 12 grudnia. Potem pociąg wyjedzie na linię M2. - Będzie jeździł naprzemiennie, na obu liniach, do 8 stycznia – napisali pracownicy warszawskiego metra.

Świąteczna iluminacja w Warszawie. Tłum spacerowiczów na starówce

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki