Świeć się z Energą. Rusza 11. edycja plebiscytu. Czy Warszawa w tym roku wygra?

2019-12-06 17:20 Akcja partnerska
Iluminacja w Warszawie
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Iluminacja w Warszawie

Po raz jedenasty rusza konkurs Świeć się z Energą. Jedyny w swoim rodzaju plebiscyt, którego zadaniem jest wyłonienie najbardziej rozświetlonego miasta w Polsce w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Kto w tym roku stanie na podium? Przed nami pierwszy etap zabawy - zgłaszajcie swoje miasta i walczcie o charytatywne nagrody, tytuł „mistrza województwa” oraz awans do finału! Dla amatorów fotografii też mamy coś specjalnego.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to jedyny w swoim rodzaju czas kiedy każdy dom nabiera kolorów. I nie ma co ukrywać, ale chyba wszystkie miasta prześcigają się w dekorowaniu świetlistymi konstrukcjami ulic, parków i placów. Walka jest zacięta, bo każdy chce żeby to jego miasto było tym najlepiej rozświetlonym. Iluminacje z roku na rok coraz bardziej zaskakują, dlatego nie zwlekajcie dłużej tylko zgłaszajcie swoje miejsca do plebiscytu „Świeć się z Energą”. W ciągu ostatnich 10 lat plebiscyt wygrywały: Rzeszów, Szczecin (dwa razy), Bielsko Biała (dwa razy), Połczyn-Zdrój (dwa razy), Zamość (dwa razy) oraz Sędziszów Małopolski.

Świeć się z…

Plebiscyt dzieli się na dwa etapy: wojewódzki i finał ogólnopolski, a ocena kandydatów odbywa się na podstawie zdjęć prezentujących świąteczny klimat miejscowości. Zwycięskie miasto zdobywa tytułu „Świetlnej Stolicy Polski” oraz otrzymuje cenne nagrody dla potrzebujących o łącznej wartości 50 000 zł. Do każdego z pozostałych finalistów – „mistrza województwa” trafia pomoc o wartości 10 000 zł.

Aby twoje miasto wzięło udział w konkursie należy zgłosić je do Plebiscytu w terminie od 6.12.2019 do 2.01.2020 roku.

Konkurs fotograficzny

Na tym jednak nie koniec, bo równolegle do Plebiscytu miast odbywa się konkurs fotograficzny adresowany do osób uwielbiających robić zdjęcia. Miłośnicy fotografii rywalizują w kilku kategoriach tematycznych. Pamiętajcie liczy się przede wszystkim kreatywność! Konkurs trwa od 6.12.2019 do 15.01.2020 roku. Każdy uczestnik może dokonać po 2 zgłoszenia w każdej kategorii tematycznej: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka, Moja Iluminacja. Zgłoszeń należy dokonywać za pomocą formularza dostępnego na stronie konkursowej siwecsie.pl

Konkurs rusza 6 grudnia, wszystkie potrzebne informacje o plebiscycie i towarzyszących mu konkursach w ramach „Świeć się z Energą” znajdziecie na stronie SwiecSie.pl. 

Tuż po zmroku
 

W Warszawie świąteczna iluminacja rozbłyśnie 7 grudnia tuż po zmroku. Oficjalne włączenie iluminacji nastąpi około godziny 15.30. Przepiękne lampki zapalą się razem z latarniami ulicznymi i ozdobą główne place, ulice i wszystkie mosty w stolicy. 

Świąteczny wystrój Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia to już tradycja! Jak co roku rozświetlony zostanie cały Trakt Królewski - od placu Zamkowego do Belwederu! Ponadto na placu Zamkowym pojawi się 27-metrowa choinka, obok której znajdą się  duże bombki, do których będzie można wejść i zrobić wyjątkowe pamiątkowe zdjęcie. Świąteczny klimat opanuje też I i II linię metra, gdzie pojawią się specjalnie udekorowane wagony.


Stolica wielokrotnie brała udział w plebiscycie na „Świetlną Stolicę Polski”. W 2013 i 2014 roku udało nam się dotrzeć do finału. Kto wie? Może w tym roku Warszawie uda się wygrać?

Akcję zasila Energa
Autor: Energa Link: Akcję zasila Energa

Akcja partnerska

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa (www.energa.pl), Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl

Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.