Święta 2021: Czy stołeczny ratusz będzie otwarty w Wigilię, 24 grudnia?

i

Autor: Marcin Wziontek / Super Express Święta 2021: Czy stołeczny ratusz będzie otwarty w Wigilię, 24 grudnia?

Święta 2021: Czy stołeczny ratusz będzie otwarty w Wigilię, 24 grudnia?

2021-12-23 13:43

Czy stołeczny ratusz i urzędy dzielnicy będą otwarte w Wigilię, 24 grudnia? Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym chcemy być z bliskimi. W tym roku Wigilia przypada w piątek. Dla wielu warszawiaków jest to dzień pracujący. Co jeśli będziemy chcieli załatwić sprawy urzędowe? Czy ratusz i urzędy dzielnic będą przyjmować interesantów w Wigilię, 24 grudnia?

Święta 2021: Czy ratusz będzie czynny w Wigilię?

Wigilia 2021 przypada w piątek, 24 grudnia. Oznacza to, że pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia obchodzić będziemy w sobotę. W wielu zakładach pracy i instytucjach pracownikom przysługuje zatem dodatkowy dzień wolny. Nie inaczej jest w przypadku stołecznego ratusza. Urzędnicy zdecydowali, że w Wigilię ratusz będzie nieczynny, a pracownicy otrzymają dzień wolny w zamian za święto przypadające w sobotę. 

- 24 grudnia 2021 r. oraz 7 stycznia 2022 r. Urząd Miasta będzie nieczynny. Prosimy, by zaplanowali Państwo załatwienie spraw w innych dniach. W sprawach interwencyjnych bez przerw funkcjonuje Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 - poinformował ratusz na swoim profilu na Facebooku

Wigilia 2021. Czy urzędy dzielnic są otwarte?

Zarządzenie o dniu wolnym podpisane przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego dotyczy nie tylko ratusza, ale też pracowników warszawskich urzędów. To oznacza, że urzędy dzielnic będą zamknięte w Wigilię, 24 grudnia. Dyżury przy rejestracji zgonów będą pełnić urzędy stanu cywilnego. Godziny dyżurowania poszczególnych placówek mogą się jednak różnić w zależności od lokalizacji. Informacje dostępne są na stronach internetowych urzędów. 

Jak gwiazdy przygotowują się do świąt?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE