Sylwester Warszawa

i

Autor: um.warszawa.pl

Sylwester 2021 w Warszawie odwołany! Ratusz tłumaczy powody

2021-10-29 11:27

To już pewne, Sylwestra 2021 nie będzie! Ratusz odwołał najhuczniejsze wydarzenie w roku. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” władze miasta obawiają się rosnącej liczby zakażeń koronawirusem i podkreślają, że w czasie szampańskiej zabawy trudno o zachowanie reżimu sanitarnego.

Urząd miasta podkreśla, że pomimo wysokiej liczby zaszczepionych warszawiaków, nie chce ryzykować wzrostu zakażeń. - Nie chcemy ryzykować. Sytuacja z rozpędzającą się czwartą falą koronawirusa nie nastraja optymistycznie. Nie planujemy teraz żadnych dużych imprez. W atmosferze sylwestrowej nie jesteśmy w stanie zachować rygorów covidowych. Nie chcemy ryzykować – powiedziała „Wyborczej” Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka ratusza. Podkreśliła, że nie wiadomo, czy rząd nie wprowadzi w tym czasie obostrzeń jak w zeszłym roku.

To nie pierwszy raz, gdy władze miasta rezygnują z organizacji zabawy sylwestrowej. Takie przypadki miały miejsce kilka razy w ciągu ostatnich dwudziestu lat. NA przełomie 2001/2002 impreza nie odbyła się w geście solidarności z ofiarami zamachów 11 września w Nowym Yorku. 2005/2006 nie odbył się w obawie przed zamachami. Rok później nie odbyl się, bo w ratuszu nastąpiła zmiana władzy.

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę

Czwarta fala się rozpędza. Czeka nas nowy lockdown?

Dane Ministerstwa Zdrowia nie napawają optymizmem. Ciągle rośnie dzienna liczba zakażeń, w czwartek 28 października było to 8 378 nowych przypadków w kraju. W województwie mazowieckim wykryto 1673 chorych.

Sonda
Gdzie spędzisz Sylwestra 2021/2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany