Wydmuchał blisko 3 promile! Starosta płocki usłyszał zarzut w prokuraturze. Grozi mu więzienie!

i

Autor: shutterstock, materiały prasowe

SZOK!

Sylwester Z. usłyszał zarzuty jazdy "na podwójnym gazie". Starosta płocki może trafić do więzienia!

2023-04-21 15:53

Prokuratura Rejonowa w Płocku przedstawiła w piątek, 21 kwietnia, staroście tego powiatu, 39-letniemu Sylwestrowi Z., zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Urzędnik przyznał się do zarzucanego mu czynu. W złożonych wyjaśnieniach nie kwestionował jego popełnienia. Za to przestępstwo grozi mu nawet więzienie.

Płock. Pijany starosta złapany z prawie trzema promilami!

Sylwester Z. został zatrzymany do policyjnej kontroli 6 kwietnia w Nowym Gulczewie pod Płockiem, gdy na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o oplu, który nie zachowuje prostego toru jazdy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u kierowcy około 2,6 promila w wydychanym powietrzu.

Policja nie ujawniała danych kierującego. Kilka dni później Prokuratura Rejonowa w Płocku potwierdziła, że chodzi o 39-letniego starostę płockiego Sylwestra Z. W związku ze zdarzeniem wszczęte zostało tam wtedy śledztwo. Wydano także postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy kierującego, jak również postanowienie o przedstawieniu mu zarzutu prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W piątek – jak poinformowała PAP prokurator rejonowa w Płocku Małgorzata Orkwiszewska – Sylwester Z. został przesłuchany w piątek w charakterze podejrzanego.

W trakcie przesłuchania został ogłoszony zarzut. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu z artykułu 178a par. 1. Kodeksu karnego i złożył wyjaśnienia, w których nie kwestionował sprawstwa – powiedziała prok. Orkwiszewska. Dodała, iż w ramach prowadzonego śledztwa planowane są jeszcze przesłuchania świadków.

Zgodnie z art. 178a par. 1 Kodeksu karnego, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat dwóch.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?