Szedł chodnikiem, nagle zasłabł i osunął się na ziemię. Reakcja przechodnia chwyta za serce

i

Autor: straż miejska płock Szedł chodnikiem, nagle zasłabł i osunął się na ziemię. Reakcja przechodnia chwyta za serce

Wzorowa reakcja

Szedł chodnikiem, nagle zasłabł i osunął się na ziemię. Reakcja przechodnia chwyta za serce

2024-02-10 7:02

W natłoku informacji o znieczulicy panującej na ulicach polskich miast, na pochwałę zasługuję reakcja przechodnia z Płocka. Gdy zauważył starszego mężczyznę, który nagle nieprzytomny osunął się na chodnik, natychmiast ruszył z pomocą. Ułożył seniora w pozycji bezpiecznej i oczekiwał na przyjazd karetki.

Sytuacja miała miejsce przed południem w czwartek, 8 lutego, w Płocku. Historię opisała lokalna Straż Miejska. Patrol funkcjonariuszy, który przejeżdżał ul. Kwiatka, zauważył leżącego na chodniku mężczyznę i stojących obok ludzi. Natychmiast ruszyli na pomoc. - Z informacji od jednego z mężczyzn funkcjonariusze dowiedzieli się, że był świadkiem, jak ten starszy mężczyzna upadł na chodnik. Jak oznajmił, od razu udzielił mu pierwszej pomocy m.in. ułożył w pozycji bezpiecznej oraz wezwał pogotowie - poinformowali strażnicy.

Osoby przyglądające się całemu zdarzeniu przekazały funkcjonariuszom, że starszy mężczyzna choruje na cukrzycę i znają go z widzenia, bo pracuje niedaleko miejsca zdarzenia. Podczas oczekiwania na przyjazd karetki strażnicy cały czas sprawdzali czynności życiowe 63-latka.

Na szczęście, po badaniach lekarz z karetki pogotowia stwierdził, że mężczyzna nie wymaga szpitalnej hospitalizacji. Ponieważ w międzyczasie okazało się, że 63-latka nie ma kto odebrać z miejsca zdarzenia, strażnicy odwieźli go radiowozem do domu, gdzie czekała już na niego zaniepokojona całą sytuacją żona.

Pierwsza pomoc ratuje życie!

Reakcja przechodnia była wzorowa i zasługuje na pochwałę. - Gratulujemy temu Panu wzorowej postawy, posiadania umiejętności zachowania się w określonej sytuacji, ale przede wszystkim gratulujemy znajomości udzielania pierwszej pomocy - przekazała płocka Straż Miejska.

Mundurowi przypomnieli, że znajomość zasad pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle ważna. Każda minuta nieudzielenia pierwszej pomocy zmniejsza szanse na przeżycie.

- Każdy z nas ma obowiązek udzielić pomocy osobie, która znajduje się w położeniu narażającym ją na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Bo bierne czekanie nie daje żadnych szans! - upominają strażnicy.

QUIZ. Prawda czy fałsz? Ekstremalnie trudne wyzwanie! 6/10 będzie sukcesem

Pytanie 1 z 10
Zespół The Cranberries powstał w Irlandii:
Źródło: Szedł chodnikiem, nagle zasłabł i osunął się na ziemię. Reakcja przechodnia chwyta za serce